برگزاری بیست و هشتمین نمایشگاه چاپ کاری سترگ بود

  گفت و گو با مهرزاد دانش، مدیرکل چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

  0
  71
  برگزاری بیست و هشتمین نمایشگاه چاپ

  در حاشیه ی برگزاری بیست و هشتمین نمایشگاه چاپ مطرح شد: موضوع جدایی صنعت چاپ و پیوستن آن به وزارت صنعت، معدن و تجارت دغدغه بسیاری از اهالی این صنعت است که به گفته مهرزاد دانش دولت جدید به زودی درباره آن تصمیم گیری خواهد کرد.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین، مهرزاد دانش در حاشیه برگزاری بیست و هشتمین نمایشگاه چاپ و بسته بندی درباره پیوستن صنعت چاپ به وزارت صمت گفت: در دولت قبل لایحه‌ای از طرف دو وزارت خانه صمت و ارشاد در این رابطه به امضا رسید که هم اکنون این لایحه تقدیم مجلس شده و در دست بررسی است.

  وی افزود: اینکه دولت جدید چه دیدگاهی به این موضوع دارد را باید منتظر بود اما واضح است که تشکل‌های صنفی و اتحادیه ها پشت این موضوع هستند. در هر صورت یک بخش چاپ فرهنگ و بخش عمده آن صنعت و بخشی هم بازرگانی هست که موجب در هم تنیده شدنشان باهم شده است. اگر صنعت چاپ به وزارت صمت ملحق شود در هر صورت بخش فرهنگی همچنان پیوست با وزارت ارشاد دارد.

  دانش تصریح کرد: به هر حال این موضوعی است که در سطح کلان دولت جدید باید درباره آن تصمیم گیری کند. امیدوارم در نهایت تصمیمات دولت جدید در این رابطه به نفع صنعت چاپ ایران باشد‌.

  برگزاری بیست و هشتمین نمایشگاه چاپبیشتر بخوانید:

  صنعت چاپ ایران به خارج از مرزها ورود پیدا کند

  28 سال با نمایشگاه چاپ و بسته بندی تهران

   

  برگزاری بیست و هشتمین نمایشگاه چاپ در شرایط کرونایی

  مدیرکل چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه با اشاره به اینکه کرونا و تحریم‌هایی که بیش از گذشته گریبانگیرمردم شده بر صنعت چاپ هم تاثیر گذاربوده ادامه داد:برگزاری بیست و هشتمین نمایشگاه چاپ در چنین شرایطی کاری بزرگ و سترگ است. مشهود است که نمایشگاه امسال بسیار پر رونق تر از دوره‌های پیش برگزار شده که مایه امیدواری است که به رغم همه مشکلات مربوط به اپیدمی کرونا و بحث اقتصادی دوستان با همت و تلاش خود توانستند این فضا را سر و پا نگاه دارند.

  دانش خاطر نشان کرد: مشکلات صنعت چاپ زیاد است مثلا تحریماتی که مانع صادرات می شود یا مشکلات دیگری مانند تعرفه ها یا تامین مواد اولیه که امیدواریم با هماهنگی میان سه وزارتخانه ارشاد، صمت و دارایی و با یاری دولت جدید این مشکلات به حداقل برسد.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  دو + هفت =