مدیرعامل مجموعه نقش الماس: اتحاد مهمترین عامل رشد صنعت چاپ استان تهران

  گفت و گو با سعید حاجیلو، مدیرعامل مجموعه نقش الماس

  0
  512
  مجتمع چاپ نقش الماس

  مدیرعامل مجموعه نقش الماس معتقد است؛ اتحاد بین چاپخانه‌ ها در استان تهران، مشخص شدن یک تعرفه برای قیمت‌ گذاری عادلانه برای همه و همچنین ارائه آموزش برای بالا بردن سطح دانش چاپخانه‌ داران، قطعاً می‌ تواند در ارتقا صنعت چاپ نه‌تنها در استان تهران بلکه در کل کشور مؤثر باشد.

  سعید حاجیلو، مدیرعامل مجموعه نقش الماس درباره‌ی وضعیت صنعت چاپ استان تهران به خبرنگار چاپ و نشر آنلاین گفت: وضعیت چاپ استان تهران در حال حاضر اوضاع نابسامانی دارد. قیمت ارز و شرایطی که بیماری کرونا به وجود آورده، بدون شک بر رکود بازار کار ما تأثیرگذار هستند.

  مدیرعامل مجموعه نقش الماس در ادامه بیان داشت: یکی از مهم‌ترین مشکلاتی که صنعت چاپ تهران با آن درگیر است عدم ثبات قیمت‌ها است؛ هیچ‌گونه نظارت درستی از سوی مراجع ذی‌صلاح برای کنترل قیمت‌ها وجود ندارد. متأسفانه اکنون رقابت هم در میان چاپخانه‌داران ناسالم است. خیلی از چاپخانه‌داران هم‌اکنون در حال ورشکستگی هستند و حاضرند هر کاری را به هر قیمتی به برسانند تا فقط بتوانند مجموعه‌های خود را سر پا نگه‌دارند. باید توجه داشت که این دیدگاه و عمل به آن نه‌تنها به ضرر خودشان است بلکه بر کل صنف چاپ نیز تأثیر می‌گذارد.

  مدیرعامل مجموعه نقش الماس: با توجه به تحریم‌ های بین‌المللی و سقوط پول کشورمان، صنعت چاپ نتوانسته از پتانسیل‌ هایش به نحو مطلوبی استفاده کند

  حاجیلو درباره وضعیت سفارش‌ها در استان تهران بیان داشت: یکسری سفارش‌ ها هستند که به دلیل کمبود مواد اولیه و ناقص بودن ماشین‌آلات چاپ در کشور تولید نمی‌ شوند؛ در صورتی‌ که تولیدکنندگان به این محصولات چاپی نیاز دارند؛ به همین دلیل حجم واردات تولیدات چاپی در کشور افزایش پیدا کرده است؛ عمده این واردات نیز از کشور ترکیه به ایران انجام ‌شده و این در حالی است که تا یک دهه گذشته صنعت چاپ ایران چیز زیادی از ترکیه عقب‌تر نبوده است.

  مدیرعامل مجموعه نقش الماس: صنعت چاپ ایران از بازارهای جهانی عقب مانده

  وی ادامه داد: در سال‌ های اخیر با توجه به تحریم‌ های بین‌المللی و سقوط پول کشورمان، صنعت چاپ نتوانسته از پتانسیل‌ هایش به نحو مطلوبی استفاده کند و علاوه بر آن به دلیل وجود محدودیت‌ های بین‌المللی از بازارهای جهانی عقب نگاه داشته شده است.

  مدیرعامل مجموعه نقش الماس اظهار داشت: صنعت چاپ یک صنعت وابسته است. زمانی که کشور در رکود به سر می‌ برد و سایر تولیدکنندگان سطح تولیدشان پایین آمده و یا از کار بازمی‌مانند، تأثیر مستقیم آن بر صنعت چاپ مشهود است. در حال حاضر نیز با توجه به رکود اقتصادی کل کشور، صنعت چاپ نه‌تنها در استان تهران بلکه در کل ایران از وضعیت مطلوبی برخوردار نیست. با وجود همه این نکات ناامیدکننده اما ما هنوز به افق‌های دوردست می‌نگریم و امیدوارانه در انتظار گشایش در امور بین‌المللی و رفع تحریم‌ها هستیم.

  بیشتر بخوانید: نیاز جشنواره ملی چاپ؛ برگزاری تخصصی است

  وی تاکید کرد: با از بین رفتن بیماری کرونا در آینده‌ای نه‌چندان دور و بهتر شدن روابط بین‌المللی ایران با جهان قطعاً اتفاقات خوبی در انتظار اقتصاد کل کشور و به‌تبع آن صنعت چاپ ایران است.

  مدیرعامل مجموعه نقش الماس در پایان بیان داشت: اتحاد بین چاپخانه‌ ها در استان تهران، مشخص شدن یک تعرفه برای قیمت‌ گذاری عادلانه برای همه و همچنین ارائه آموزش برای بالا بردن سطح دانش چاپخانه‌ داران، قطعاً می‌ تواند در ارتقا صنعت چاپ نه‌تنها در استان تهران بلکه در کل کشور مؤثر باشد.

  مطلب قبلیاپلیکیشن نوار؛ نخستین تولیدکننده کتاب صوتی در ایران
  مطلب بعدیپیگیری ارائه تسهیلات بانکی برای نوسازی صنعت چاپ

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  17 − سیزده =