پیگیری ارائه تسهیلات بانکی برای نوسازی صنعت چاپ

  گفت و گو با احمد ابوالحسنی؛ رئیس اتحادیه چاپخانه‌ داران تهران

  0
  83
  تسهیلات بانکی برای نوسازی صنعت چاپ

  به دنبال پیگیری‌ های اتحادیه چاپخانه‌ داران تهران در تعامل با وزارت صنعت، معدن و تجارت به‌ زودی امکانات اعطای تسهیلات بانکی برای نوسازی صنعت چاپ فراهم می‌ شود.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ایبنا؛ احمد ابوالحسنی؛ رئیس اتحادیه چاپخانه‌ داران تهران با اشاره به رایزنی با وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: به دنبال اهمیت صنعت چاپ در کشور و ضرورت توجه به بخش‌ های زیرساختی و سخت‌ افزار این حوزه از مدت‌ ها پیش در تعامل با مدیران صمت به دنبال تامین وام به فعالان این حوزه بودیم.

   وی ادامه داد: در این زمینه با توجه به اینکه از سال گذشته صنعت چاپ در زمره مشاغل گروه یک قرار گرفته و خوشبختانه دولت به اهمیت و جایگاه این صنعت پی برده است رایزنی‌ هایی برای اختصاص وام داشته‌ایم.

  تسهیلات بانکی برای نوسازی صنعت چاپ

   ابوالحسنی با بیان اینکه سال‌ های زیادی است که فعالان این حوزه به دنبال تسهیلات بانکی برای نوسازی صنعت چاپ هستند، عنوان کرد: دستگاه‌ ها و ماشین‌ آلات صنعت چاپ مبالغ میلیاردی دارند و تامین این مبلغ‌ ها با توجه به رکود و وضعیت بازار برای فعالان این حوزه سخت است اما اگر شرایطی فراهم شود که اهالی چاپ بتوانند از وا‌م‌ های بلند مدت و کم بهره استفاده کنند در نوسازی ناوگان این صنعت موثر است.

   وی با بیان اینکه تامین سرمایه و کمک به سرمایه در گردش از دیگر مزایای این وام‌ ها است، تاکید کرد: در این زمینه قرار است به‌زودی شرایط و چگونگی تخصیص تسهیلات بانکی برای نوسازی صنعت چاپ از سوی وزارت صمت اعلام شود و با معرفی اتحادیه اعضا برای دریافت این وام‌ ها اقدام کنند.

  بیشتر بخوانید:

  ممنوعیتی بر واردات دستگاه های دست دوم چاپ

  وزارت ارشاد کارها را به اتحادیه چاپخانه‌داران تهران بسپارد

  راه‌اندازی کارگروه جوانان

   ابوالحسنی همچنین از راه‌اندازی کارگروه جوانان در اتحادیه چاپخانه‌داران تهران خبر داد و گفت: صنعت چاپ در کنار پیشکسوتان و قدیمی‌ های خود جمعی از جوانان دانش‌آموخته، حرفه‌ای و خوش‌فکر را نیز در دل خود دارد که باید از ظرفیت آن‌ها استفاده کنیم.

   وی یادآور شد: این کارگروه به‌زودی به همت جمعی از جوانان فعال صنعت چاپ و حضور فعال آن‌ها در اتحادیه فعالیت خود را آغاز می‌کند و قرار است که به عنوان مشاور در بسیاری از حوز‌ه‌ها به اتحادیه چاپخانه‌داران همچنین صنف کمک کنند.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  18 + 10 =