وضعیت اتحادیه ناشران و کتابفروشان کرج در هاله ای از ابهام

  0
  47
  انجمن فرهنگی ناشران کتاب‌ های منتشر شده

  اتحادیه ناشران و کتابفروشان کرج در بلاتکلیفی 

  بهرام آجرلو با اشاره به نامشخص بودن وضعیت اتحادیه ناشران و کتابفروشان کرج از 15 اسفند سال گذشته از سوی اتاق اصناف، از بلاتکلیفی ناشران و کتابفروشان این شهر برای تمدید یا صدور جواز کسب گفت.

  ناشران و کتابفروشان کرجبه گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ایبنا بهرام آجرلو، رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان کرج با اشاره به مشکلات این تشکل صنفی، بیان کرد: از 15 اسفند سال گذشته پس از برگزاری انتخابات اتحادیه، سایت اتحادیه دچار اختلال شد؛ بنابراین عملا امکان صدور یا تمدید جواز کسب برای متقضیان سلب شده است.

  وی  ادامه داد: زمان برگزاری انتخابات اتحادیه ناشران و کتابفروشان کرج به دلیل کرونا دو بار تغییر کرد تا اینکه در اسفند‌ماه سال گذشته بار دیگر فراخوان دادیم؛ اما اعضا برای انتخابات به حد نصاب نرسیدند و کاندیداها محدود بودند و همین موضوع موجب شد از اتاق اصناف اعلام کند، اتحادیه باید منحل شود.

  آجرلو با بیان اینکه در کشور فقط پنج اتحادیه ناشران و کتابفروشان فعال است که یکی از آن‌ها اتحادیه ناشران و کتاب‌فروشان کرج است، گفت: یک تشکل صنفی قوی هستیم که از سال 1360 فعال خود را آغاز کردیم و حدود 775 پروانه کسب دائم برای ناشران و کتابفروشان صادر شده و حدود 150 پروانه در دست اقدام است.

  وی یادآور شد: با این حال از 15 اسفند سال گذشته، سایت اتحادیه برای صدور یا تمدید پروانه کسب تمدید شده و حدود 139 نفر ناشر و کتابفروش منتظر و معطل هستند.

  آجرلو با اشاره به توانایی‌های اتحادیه ناشران و کتاب‌فروشان کرج، افزود: یک واحد آموزشی فعال و ساز و کار مشخصی برای کسب و کار هم‌صنفی‌های خود هستیم که توانستیم یک ملک نیز برای اتحادیه داشته باشیم؛ علاوه‌براین تعاملات گسترده‌ای نیز با سازمان‌ها و نهادهای محلی داریم.

  بیشتر بخوانید: مجمع عمومی شرکت تعاونی ناشران و انتخاب اعضای جدید هیئت مدیره

  وی با طرح این موضوع که به صنف گفته شده در صورت انحلال باید به عضویت اتحادیه‌های دیگر در بیایند، گفت: امیدواریم در تعامل و رایزنی با مدیران استانی و محلی بتوانیم بار دیگر به زودی شاهد فعالیت اتحادیه ناشران و کتابفروشان کرج باشیم.

  آجرلو در بخش دیگر صحبت‌های خود تاکید کرد: دولت مصمم است که موانع کسب و کار را از بین ببرد و حداکثر ۱۵ روزه پروانه صادر شود؛ اما متاسفانه در شرایطی هستیم که ناشران و کتابفروشان برای تمدید پروانه‌های خود چهارماه و ۱۵ روز بلاتکلیف هستند.

  مطلب قبلیمشخصات بسته‌بندی زعفران صادراتی
  مطلب بعدی عدم تشکیل شورای سیاست‌گذاری صنعت چاپ پس از یک سال 

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  9 + یازده =