قوانین برای شرکت‌های واردکننده صنعت چاپ تغییر کند

  گفت و گو با مسئول طراحی ساخت ماشین آلات شرکت ماشین سازی حرفه و فن

  0
  60
  شرکت‌های واردکننده صنعت چاپ

  قوانین شرکت‌های واردکننده صنعت چاپ سختگیرانه شود

  مسئول طراحی شرکت ماشین سازی حرفه و فن ضمن انتقاد از قوانین سختگیرانه همانند مالیات سنگین برای شرکت های تولیدکننده بیان داشت که این قوانین باید برای شرکت‌های واردکننده صنعت چاپ نیز اعمال شود. 

  محمد تات داوودی مسئول طراحی ساخت ماشین‌ آلات شرکت ماشین‌ سازی حرفه‌وفن یکی از نقاط ضعف چهارمین نمایشگاه بین‌ المللی چاپ، بسته‌بندی و فرآوری را عدم اطلاع‌ رسانی دقیق در رابطه با برگزاری آن برشمرد و گفت: تبلیغات تلویزیونی و بیلبوردها در سطح شهر می‌ تواند در میزان استقبال از یک نمایشگاه بسیار مؤثر باشد اما متأسفانه در رابطه با این موضوع شاهد اتفاق شایسته و درخوری نبودیم. همچنین برگزاری چند نمایشگاه پشت سر هم در یک بازه زمانی نیز هیچ توجیهی ندارد و درواقع نه‌ تنها توفیقی را حاصل نمی‌کند بلکه می‌ تواند آسیب‌ زا نیز باشد.

  وی با اشاره به اینکه بیش از 95 درصد شرکت‌ های حاضر در این نمایشگاه واردکننده هستند، اظهار داشت: این اجحاف در حق تولیدکننده و سازنده ایرانی است چراکه ما مالیات، بیمه و ارزش‌افزوده پرداخت می‌ کنیم. دولت باید در رابطه با شرکت‌ های واردکننده صنعت چاپ سختگیرانه‌ تر عمل کند، نمی‌گویم که از واردات ممانعت شود چراکه اصلاً منطقی نیست اما قوانین سختگیرانه‌ ای که برای ما وجود دارد را برای این شرکت‌ ها نیز اعمال کنند.

  شرکت‌های واردکننده صنعت چاپتات داوودی بیان داشت: متأسفانه به خاطر زد و بندهایی که انجام می‌ شود شاهدیم که برخی شرکت‌ های واردکننده صنعت چاپ با جواز شرکت تولیدی اقدام به واردکردن دستگاه و تجهیزات می‌ کنند. در سال تولید ملی و کارآفرینی این اجحاف در حق سازنده و کارگر ایرانی است. اگر از این موضوع ممانعت نشود شاهد بیکاری تعداد زیادی کارگر خواهیم بود که قطعاً باری روی دوش دولت خواهند شد. شرکت‌های واردکننده صنعت چاپ

  بیشتر بخوانید: مدیرعامل شرکت فرارنگ: تسهیلات برای جابه‌جایی بازدیدکنندگان نمایشگاه ارائه شود

  وی تصریح کرد: مشکل دیگر غیر از مواردی که در رابطه با شرکت‌های واردکننده صنعت چاپ گفته شد و   زنگ خطر آن دارد به گوشمان می‌رسد، فروش ماشین‌آلات دست‌دوم چینی با رنگ و لعاب جدید به‌جای دستگاه‌ های نو در ایران است. این معضلی است که در اثر آن‌هم حقوق مشتری رعایت نمی‌ شود و هم موجب به خطر افتادن حیات شرکت‌ های تولیدی در کشور می‌ شود.

  تات داوودی همچنین در پایان سخنانش از رونمایی جدیدترین ماشین تولیدی این مجموعه به نام دستگاه دایکات تخت اتومات در نمایشگاه آتی چاپ، بسته‌بندی و ماشین‌آلات وابسته تهران خبر داد.

  مطلب قبلیافزایش قیمت کتاب توسط ناشران مشهور فرانسوی
  مطلب بعدینوسانات قیمت و مشکلات ناشران در قیمت گذاری

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  5 × چهار =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.