افزایش قیمت کتاب توسط ناشران مشهور فرانسوی

  0
  40
  نوسانات قیمت ناشران مشهور فرانسوی

  تصمیمات برخی از ناشران مشهور فرانسوی 

  برخی ناشران مشهور فرانسوی اعلام کرده‌ اند به دلیل افزایش هزینه ‌های اولیه قیمت کتاب ‌ها افزایش پیدا می‌کند.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از خبرگزاری فرانسه، فیلیپ روبینه مدیر انتشارات «کالمن لِوی» از افزایش قیمت کتاب‌ هایش از آغاز سال ۲۰۲۳ خبر داده است. این ناشر گفته افزایش قیمت مواد اولیه، این انتشارات را مجبور می ‌کند قیمت‌ های خود را با شرایط جدید تطبیق دهد و به این منظور قیمت کتاب های این ناشر با افزایش یک یا ۲ یورویی روبه‌رو خواهد شد.

  یک ماه پیش انتشارات برتون نیز چنین تصمیمی را گرفت و آن را اعلام کرد.

  ناشران مشهور فرانسوی معتقدند تورم به بخش نشر رحم نمی‌ کند و با توجه به افزایش قیمت مواد اولیه، قیمت تولید کتاب نیز هر روز در حال افزایش است. به همین دلیل انشارات کالمن لوی هم چنین تصمیمی گرفته است.

  گفته شده در یک سال اخیر قیمت خمیر کاغذ تقریباً دو برابر شده و از ۶۰۰ یورو به ۱۱۰۰ یورو در هر تن رسیده است. افزایش قیمت انرژی نیز نقش مهمی در این میان دارد و بسته ‌بندی کتاب ‌ها در حین حمل و نقل که باید در کارتن ‌های مقوایی صورت بگیرد نیز هزینه دیگری است که در این روند افزایش می‌ یابد.

  ناشران مشهور فرانسوی کتاب سامانه خرید از کتابفروشی‌پیش از این در اوایل تابستان انتشارات مستقل برتون چنین تصمیمی را اتخاذ و اعلام کرد کتاب‌ های این انتشاراتی با افزایش یک یا ۲ یورویی به فروش می ‌رسند.

  راه ‌حل ‌های متفاوتی برای جبران افزایش هزینه ‌های تولید کتاب وجود دارد که به گفته مدیر این انتشاراتی یک راه حل دیگر می ‌تواند افزایش شمار کتاب ‌های چاپ شده باشد تا افزایش قیمت کاغذ جبران شود.

  بیشتر بخوانید: نمایشگاه کتاب سلیمانیه 2022 و دعوت از ناشران ایرانی

  ناشران مشهور فرانسوی چون فلاماریون، فایارد و سویی گفته ‌اند تصمیمی برای افزایش قیمت کتاب ‌هایشان ندارند و چنین تصمیم در دستور کار آنها جای ندارد. با این حال دست‌اندرکاران صنعت کتاب می‌ گویند آن ها نیز مجبورند به این تصمیم تن دهند. در حال حاضر از کتابی که به قیمت ۲۰ یورو فروخته می‌ شود، ناشر تنها ۴ یورو دریافت می‌ کند و در نتیجه وقتی یک یورو به قیمت کتاب افزوده شود می‌تواند ۲۵ درصد بر درآمد ناشر افزوده شود.

  مطلب قبلیصادرات لوازم التحریر ایرانی به کشورهای همسایه
  مطلب بعدیقوانین برای شرکت‌های واردکننده صنعت چاپ تغییر کند

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  12 − 9 =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.