احداث شهرک چاپ و نشر در استان خراسان جنوبی

  0
  44
  شهرک چاپ و نشر

  سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی گفت: احداث شهرک چاپ و نشر در مرکز استان، پیگیری می‌شود.

  شهرک چاپ و نشربه گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، جواد اشرفی سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی، در جلسه بررسی مشکلات صنعت چاپ استان که پیرو بازدید دکتر دارابی مشاور وزیر و رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت کشور از یکی از چاپخانه‌ها در جریان سفر به استان برگزار شد، با اشاره به محل تعیین شده برای راه اندازی شهرک IT روبه‌روی دانشگاه پیام نور متذکر شد: این مجموعه باید در فضایی جانمایی شود که برای مردم و دستگاه ‌های اجرایی در دسترس باشد.

  سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی با اشاره به تأکید استاندار مبنی بر حمایت از واحدهای تولیدی استان، اظهار داشت: حسب دستور استاندار، دستگاه‌های اجرایی مکلفند از کالاها و خدمات داخل استان استفاده کنند.

   

  تمرکز گرایی به واسطه شهرک چاپ و نشر

  شهرک چاپ و نشروی در ادامه به احداث شهرک چاپ و نشر در استان خراسان جنوبی اشاره کرد و گفت: راه‌اندازی احداث شهرک چاپ و نشر که پیشنهاد فعالان عرصه چاپ و نشر استان و به جهت تمرکزگرایی است، نیاز به کار کارشناسی و جانمایی مناسب دارد.

  اشرفی افزود: در همین راستا، استفاده از ظرفیت چاپخانه‌های استان باید در اولویت برنامه ‌های دستگاه‌ها قرار داشته باشد و اصلاً منطقی نیست که چاپ اقلام مختلف با کیفیت مطلوب در استان انجام شود و ما این توان را نادیده بگیریم و نیازمان را در جای دیگر برطرف کنیم.

  وی با اعلام حمایت همه جانبه خود از صنعت به ویژه در حوزه چاپ و نشر استان، تصریح کرد:  اگر از همین ابزارها و ظرفیت‌های قانونی موجود، به درستی استفاده کنیم، مشکلات رفع می‌شود و نیازی به ظرفیت‌های فراقانونی نداریم.

  بیشتر بخوانید: تأسیس نخستین مدرسه مهارتی چاپ و بسته بندی توسط دانشگاه آزاد اسلامی

  سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی با اشاره به برخی مسایل مطرح شده در این جلسه، گفت: موضوع مالیات نرخ صفر و مالیات بر ارزش افزوده از دغدغه های چاپخانه داران استان است که بنا شد اداره کل امور مالیاتی، اطلاعات لازم در این زمینه را در اختیار فعالان این عرصه قرار دهد و موارد معافیت‌های مالیاتی را اطلاع رسانی کند.

  اشرفی متذکر شد: اجرای مصوبات این جلسه از جمله احداث شهرک چاپ و نشر باید پیگیری و منجر به نتیجه شود و در حد کاغذ باقی نماند.

  نمایندگان چاپخانه داران استان که در این جلسه حضور داشتند، مالیات نرخ صفر، مالیات بر ارزش افزوده، بیمه پرسنل، مشکلات تأمین کاغذ و غیره را به عنوان مهمترین دغدغه های خود مطرح کردند.

  مطلب قبلیروایت کارشناسان بازار کاغذ از گرانی و افزایش قیمت‌ها
  مطلب بعدینرخ محصولات پلیمری برای بسته بندی، تاثیری در نوسان قیمت شوینده ها ندارد

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  شانزده − دوازده =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.