ناوگان چاپ و نیاز به تسهیلات

  گفت و گو با رئیس اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ

  0
  79
  ناوگان چاپ ماشین آلات صنعت چاپ بابک عابدین

  فرسودگی ناوگان چاپ و به خطر افتادن حیات صادراتی 

  رئیس اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ با اشاره به فرسودگی ناوگان چاپ و نبود دسترسی به مواد اولیه گفت:‌ تمام توان ما در سال‌های اخیر حفظ توان صادراتی چاپ است،‌ اما این حیات اکنون در معرض تهدید قرار گرفته است.

   

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از تسنیم بابک عابدین، رئیس اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ، با انتقاد از وضعیت ناوگان صنعت چاپ گفت:‌ انتظار ما این بود که خرید و واردات ماشین‌آلات چاپ تسهیل شود‌، اما اخیراً معافیت‌های مالیاتی و گمرکی که برای خرید و واردات ماشین‌آلات چاپ وجود داشت،‌ برداشته شده است،‌ با توجه به نرخ ارز نیز نمی‌توان به سمت تجهیز ناوگان چاپ پیش رفت،‌ از آن سو نیز موانعی برای تامین قطعات یدکی و تعمیر ماشین‌آلات وجود دارد‌؛ بنابراین یک خرید پنج میلیون یورویی به دلیل نبود یک قطعه 10 هزار یورویی باید تعطیل شود.

  وی با انتقاد از وضع مالیات‌های سنگین برای صنعت چاپ افزود: تمام تلاش ما این است که حیات صادراتی صنعت چاپ ادامه داشته باشد،‌ اما اگر نتوانیم نیاز بازار هدف را به موقع تأمین کنیم‌، این بازار صادراتی را از دست خواهیم داد. یکی از مهمترین شرایط قراردادهای بین‌المللی رساندن به موقع کالا به دست مشتری است.

  ناوگان چاپ واردات محصولات چاپی مواد اولیه صنعت چاپعابدین تصریح کرد:‌ با توجه به مشکلاتی که در واردات مواد اولیه داریم، لحاظ کردن سابقه برای واردات در حوزه صنعت چاپ مشکل‌ساز شده است؛ در نتیجه دسترسی به مواد اولیه با دشواری همراه است،‌ واحدهای چاپی که به مواد اولیه دسترسی ندارند،‌ نمی‌ توانند بازار صادراتی را حفظ کنند در نتیجه ترکیه،‌ امارات و عربستان بازار صادراتی را دست خواهند گرفت.

  وی گفت: در ایران امکان تولید محصولاتی برای صادرات به منطقه و فراتر از کشورهای منطقه وجود دارد، اما فرآیندهایی برای رقابتی‌تر شدن صنعت چاپ نیاز است که باید فراهم شود. برای اینکه بتوانیم با شرایط روز سازگار باشیم، ناوگان چاپ باید بروز شود، استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته‌ تر که استاندارهای مورد نیاز بسته‌بندی را دارد‌، در این زمینه بسیار مثمر است. 

  بیشتر بخوانید: کاهش حجم واردات محصولات چاپی با دسترس قرار دادن مواد اولیه

  عابدین خاطرنشان کرد: طبیعتاً برای به‌روز رسانی ناوگان صنعت چاپ نیازمند تسهیلات هستیم. با توجه به اینکه قیمت ماشین‌ آلات چاپ بسیار گران است و چاپ یکی از گران‌ ترین صنایع دنیا را دارد، برای به‌ روزرسانی ناوگان چاپ نیازمند حمایت و همفکری و همکاری دولت هستیم تا بتوانیم در آینده نزدیک استانداردهایی لحاظ کنیم که در بازار رقابتی منطقه حضور قابل توجه داشته باشیم.

  مطلب قبلیمدیرعامل شرکت فرارنگ: تسهیلات برای جابه‌جایی بازدیدکنندگان نمایشگاه ارائه شود
  مطلب بعدیمدیر چاپ کامل: همدلی و وفاق نیاز بازار بسته‌بندی

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  شانزده − 9 =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.