افزایش نظارت بر چاپخانه های استان تهران

  0
  76
  چاپخانه های استان تهران

  مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران با تاکید بر تشدید نظارت بر چاپخانه های استان تهران، گفت: بهره وری مطلوب چاپ و صنایع وابسته، شناسایی دقیق تر ماشین آلات موجود، به روزرسانی آخرین اطلاعات چاپخانه های استان تهران، شناسایی واحدهای فعال و غیرفعال و نظارت برمحصولات و محتوای چاپی از اهداف این اقدام است.

  به گزارش چاپ و نشر به نقل از ایرنا – احد جاودانی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه استان تهران در برگیرنده بخش عمده صنوف و صنایع مرتبط با چاپ است، عنوان کرد که اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان علاوه بر صدور مجوزها و مکاتبات اداری، در زمینه نظارت و ارزیابی چاپخانه ها و صنایع وابسته نیز گام های موثری با همیاری و پشتیبانی دفتر چاپ و نشر معاونت امور فرهنگی وزارت متبوع و اتحادیه های مربوط بر داشته است.

  وی با اشاره به افزایش نظارت ها بر کار چاپخانه های استان تهران در چند ماه اخیر اظهار داشت: شناسایی دقیق تر ماشین آلات موجود، به روز رسانی آخرین اطلاعات چاپخانه ها و صنایع وابسته، شناسایی واحدهای فعال و غیر فعال از جمله مهم ترین دستاوردهای حاصل شده از نظارت های اخیر است.

  جاودانی با بیان اینکه با هماهنگی دفتر چاپ و نشر وزارت متبوع در ظرف مدت ۴۵ روز ۱۲۰۰ واحد چاپی توسط کارشناسان این اداره کل مورد بازدید قرار گرفت، افزود: ضمن بازدیدهای انجام شده مشخص شد برخی از چاپخانه ها به دلایل مختلف بویژه مشکلات اقتصادی مدتی است بصورت محدود فعالیت داشته که در صدد هستیم با توجه به حدود اختیارات و امکانات این اداره کل موانع موجود را مرتفع کنیم.

  بیشتر بخوانید:

  باز کردن گره‌های کور صنعت چاپ به دست دولت

  تعرفه قیمت چاپ زیر ذره بین

  مدیرعامل شرکت تهران ماشین ابزار: بازار آزاد، رقابت سالم را شکل می دهد

   

  وی در خصوص نحوه اجرای نظارت ها گفت: این اداره کل با ترتیب دادن دوره های آموزشی برای ناظرین نسبت به تشکیل تیم های نظارتی اقدام کرده است.

  ارائه مشاوره به چاپخانه های استان تهران

  جاودانی در تشریح عملکرد کارشناسان و نحوه نظارت ها عنوان کرد: ناظرین برای انجام بازدید در ساعات اداری و غیر اداری به مراکز هدف مراجعه و ضمن تکمیل کاربرگ های طراحی شده، گزارش های خود را به معاونت امور فرهنگی و رسانه ای اداره کل برای جمع بندی نهایی ارائه می کنند.

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران با اشاره به نتایج نظارت بر چاپخانه های استان تهران خاطرنشان کرد: یکی از نتایج مهم، شناسایی مراکز متخلف است که خارج از چارچوب های قانونی و آئین نامه ای فعالیت دارند که بر حسب نوع تخلف برخورد های لازم صورت می گیرد.

  وی ادامه داد: این تخلفات شامل چاپ محصولات ممنوعه، عدم رعایت قوانین و مقررات ابلاغی از جمله موارد مربوطه به پاسداشت زبان فارسی، چاپ محصولات آرایشی بهداشتی، خوراکی، لوازم یدکی خودرو بدون اخذ مجوز های لازم است.

  جاودانی با بیان اینکه نظارت بر چاپخانه های استان تهران  با مراجعه مستقیم کارشناسان به واحدهای چاپی همراه است، افزود: کارشناسان مربوطه با دادن راهنمایی و مشورت به چاپخانه داران و صنایع وابسته آنان را در به روز رسانی اطلاعات آماری و اخذ مجوز فعالیت، یاری می دهند.

  مطلب قبلیقیمت روز خودرو
  مطلب بعدیپتانسیل های بالای صنعت چاپ یزد

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  سه × 4 =