لزوم توجه دولت به هوشمندسازی های علمی فناوری

  0
  65
  هوشمندسازی های علمی فناوری

  شجاع معتقد است؛ دولت می بایست از توسعه فناوری های حوزه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی های علمی فناوری حمایت کند و امکانات لازم را در اختیار پژوهشگران قرار دهد.

   

  غلامرضا شجاع، مدیرعامل شرکت تعاونی لیتوگرافان ایران در سومین روز از هشتمین نکوداشت هفته علوم و فناوری چاپ ایران با عنوان صنایع خلاق و فناوری های نرم با محوریت آینده پژوهی که در روز دوشنبه 7 شهریورماه برگزار شد، گفت: دانشگاه علم و فرهنگ و پارک علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی در واقع حلقه اتصال میان جامعه دانشگاهی و تحقیقاتی و بخش خصوصی و تجاری است.

  وی ادامه داد: این دانشگاه به عنوان بازوی فرهنگ، هنر و صنعت به شمار می رود که به خلق ایده، تولید و توزیع محصول و خدمت می پردازد البته بیشتر ماهیت فرهنگی داشته و با قابلیت دانش بنیانی و مبتنی بر خلاقیت، مهارت، نوآوری و فناوری است.  چاپ و نشر طراحان و گرافیک در حوزه اهالی صنعت چاپ جزء اهداف این دانشگاه است که سرمایه گذاری بر توانمندی های ارزشمند انسانی دارند.

  شجاع تاکید کرد: دولت می بایست از توسعه فناوری های حوزه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی های علمی فناوری حمایت کند تا ضمن پشتیبانی از نوآوری در کسب و کارهای دیجیتالی و خلاق، در همه حوزه هایی که  توانمندی زمینه ایجاد اشتغال، تولید محصول -از ایده های جدید به شرط خلق ثروت استفاده می کنند- را دارند حمایت کرده و امکانات لازم را در اختیار پژوهشگران قرار دهد. 

  وی درباره نقش فناوری های نرم در توسعه کسب و کارهای خلاق توضیح داد: فناوری های نرم و فرصت برای افزایش و نقش آفرینی این کسب و کارها در اقتصاد کشور حتماً خلق ارزش افزوده و ایجاد اشتغال زایی از منابع مختلف مانند منابع غنی هنری و فرهنگی و صنایع دستی به حوزه گردشگری و میراث فرهنگی ویژه به وجود خواهد آورد. هوشمندسازی های علمی فناوری

  مدیرعامل شرکت تعاونی لیتوگرافان ایران خاطرنشان کرد: بیش از 1200 شرکت خلاق با کمک صنعت چاپ توانسته اند مجوز بگیرند و می توانند به سمت شرکت دانش بنیان شدن حرکت کنند. البته دولت هم گام هایی با تخصیص و حمایت مالی از شرکت های خلاق و دانش بنیان برداشته است که توسط صندوق صنایع خلاق 10، 4 و 3 میلیارد تومان کمک می کند.

  بیشتر بخوانید: ارتقای صنعت چاپ با پژوهش های کاربردی، بومی سازی و خوداتکایی

  وی در انتها افزود: ماشین آلات صنعت چاپ و بسته بندی به سرعت به سمت هوش مصنوعی و دیجیتالی شدن در حرکت است و در آخرین نمایشگاه دروپا -که معتبرترین نمایشگاه صنعت چاپ در جهان محسوب می شود- در سال 2016 شاهد بالندگی و تحول در ماشین آلات و دیجیتالی شدن آنان بودیم. هوشمندسازی های علمی فناوری

  مطلب قبلیافتتاح طرح توسعه مجتمع چاپ و بسته بندی هنر گیلان در آخرین روز از هفته دولت
  مطلب بعدیحمایت دولت از فعالان حوزه صادرات صنعت چاپ

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  9 − 4 =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.