تلاش برای تامین مواد اولیه از سوی اتحادیه چاخانه داران تهران

  0
  94
  تامین مواد اولیه

  ما به دنبال  گرفتن سفارش  خارجی و صادرات محصولات چاپی ایران به کشورهای منطقه و همسایه هستیم. برای تحقق این هدف نیز  نخست باید فرایند تامین مواد اولیه و ملزومات چاپی را ساماندهی کنیم.

  این بخشی از اظهارات احمد ابوالحسنی رئیس اتحادیه چاپخانه داران، در جلسه کارگروه  تامین مواد اولیه و ملزومات صنعت چاپ است.

  این جلسه که با حضور احمد ابوالحسنی ریاست اتحادیه چاپخانه داران، احمد رضا مظاهری مدیرعامل شرکت تعاونی صنف، مهرداد شاهواری مدیر گروه بازرگانی سپکا، سعید اسکویی مدیر فروشگاه تهران، مسعود جهانسوز مدیر شرکت فراگستر تجارت آلتین، مجتبی وکیلی مدیر بازرگانی کیان گستر وکیلی، محمد فرمنش مدیرعامل شرکت کیان تجارت کاج، مجید خردجو مدیر بازرگانی مجید خردجو، مهدی هاتفی مدیر بازرگانی بیگدلی و مصطفی پور شب مدیرشرکت اهورا برتر شگفت در محل اتحادیه چاپخانه داران برگزار شد، به موضوع اجماع خریدها و سفارشات مواد اولیه و ملزومات چاپ پرداخته شد.

  به گزارش روابط عمومی در این جلسه،  احمد ابوالحسنی  با اشاره به  ضرورت صادرات محصولات چاپی ایران به کشورهای همجوار گفت: برای داشتن صادراتی فراگیر و پایدار  باید مشکلات مربوط به  تامین و توزیع مواد اولیه را کاملا برطرف کنیم تا در مسیر صدور محصولات چاپی به مشکلی برنخوریم. از این رو با راه اندازی کارگروه تامین مواد اولیه و ملزومات چاپی قصد داریم مشکلات موجود در این بخش را برررسی و حل و فصل کنیم.

  وی تاکید کرد: اگر امروز عزم این را داریم که با تقویت شرکت تعاونی به فرایند واردات، خرید  و توزیع مواد اولیه صنف چاپ سرو سامانی دهیم به این معنی نیست که  سایر فعالان در این زمینه را کم کار یا بیکار کنیم. بلکه ما دنبال این هستیم شرایطی فراهم شود  که فعالیت تمامی  این فعالان بیشتر شود.

   خود را متعهد به صنف چاپ  می دانیم

  برپایه این گزارش مهرداد شاهواری مدیر بازرگانی سپکا نیز در ادامه این جلسه با تاکید بر تعهد فعالان تامین کننده مواد اولیه و ملزومات چاپی به صنف چاپخانه داران گفت: کسانی که سالها عمر خود را در کار واردات و تامین مواد اولیه چاپ گذاشته اند، بسیار بیشتر از دیگرانی که مقطعی کار واردات انجام دادند و می دهند، متعهد و وفادار به صنف چاپخانه داران هستند.

  وی افزود: ما در بدترین شرایط تحریم که کار واردات بسیار پر ریسک، پر زحمت و هزینه بر  است، سعی کردیم مواد اولیه و ملزومات مورد نیاز صنف چاپ  را به موقع تامین کنیم. در طول سال‌ها خیلی از واردکننده ها آمدند ولی نماندند تنها کسانی ماندند که در هر شرایطی خود را  مسئول و متعهد به  صنف می دانند. گاها پیش آمده  یک چاپخانه دار در ساعت های پایانی شب زنگ زده و برای 6 صبح فردا، مواد اولیه سفارش داده و ما برحسب همان تعهدمان نسبت به تامین سفارش  ایشان خود را مسئول دانستیم.

  بیشتر بخوانید:

   امضای تفاهم‌نامه میان اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ با وزارت فرهنگ و ارشاد

  388 مجوز فعالیت مراکز چاپی

  تجلیل از کارکنان پیشکسوت صنعت چاپ فومن 

  گام‌ های ناهماهنگ صنعت چاپ ایران با تغییرات جهانی

  تامین مواد اولیه مورد نیاز صنعت کارتن سازی

  تهیه و تامین مواد اولیه صنعت چاپ، نیازی اساسی

  تسریع در تامین مواد اولیه صنایع سلولزی در دستور کار

  مدیریت نادرست تامین مواد اولیه مورد نیاز چاپخانه ها

   

   اتحادیه  زمینه تعامل بیشتر را فراهم کند

  در ادامه این جلسه مجید خردجو  خواستار فراهم شدن بستر مناسب برای تعامل بیشتر میان وارد کنندگان ملزومات چاپی و چاپخانه داران از سوی اتحادیه شد و گفت:  از ریاست اتحادیه  تشکر می‌کنیم که در  را به روی همه باز کرده تا در سایه همدلی  و اتحاد، زمینه رفع مشکلات  اعضای صنف فراهم شود.

   وی ادامه داد:  در حال حاضر در سایه تعهد و وفاداری، به مشتریان خود اطمینان دادیم هر اتفاقی بیفتد و هر اندازه که شرایط واردات تنگ تر شود،  نخواهیم گذاشت که تا یک سال چاپخانه های طرف قرارداد ما بدون مواد اولیه بمانند.

  استفاده از امکانات اتحادیه در سایه  اخذ جواز

  در ادامه جلسه، مصطفی پور شب مدیر شرکت اهورا برتر شگفت نیز به همکاران خود توصیه کرد در صورتی که جواز صنفی اتحادیه را ندارند هرچه زودتر نسبت به اخذ جواز اقدام کنند، چرا که  در صورت اخذ جواز صنفی،  انتظار و مطالبه واحدهای تامین کننده مواد اولیه از اتحادیه چاپخانه دار بالاتر می رود و این واحدها می توانند از امکانات و روابط گسترده ای که اتحادیه چاپخانه داران در اختیار دارد، همانند سایر اعضا استفاده کنند.

  وی ادامه داد:  در حال حاضر به واسطه پیچیده و سخت شدن جریان واردات، برخی از وارد کنندگان بر سر مسائل مالی با چاپخانه داران  به مشکل برخوردند  که اگر واحدهای تامین کننده، صاحب جواز باشند، خواهند توانست در  هیات‌ها و کمیسیون های  حل اختلاف اتحادیه، مشکلات خود را حل و فصل کنند.

  پورشب همچنین پیشنهاد داد در درون کارگروه تامین و توزیع ملزومات، کارگروهی دیگر تحت نام کارگروه بحران تشکیل شود که برای تامین مواد اولیه صنف چاپ بیشتر فعالیت کند.

  وی ادامه داد: اگر بتوانیم در شرایط فعلی با شرکت تعاونی  در جهت تامین به موقع  و ارزان مواد اولیه، همکاری  سازنده ای داشته باشیم قطعا این همکاری منجر به ارتقا و  استحکام بیشتر جایگاه و عملکرد صنف و اتحادیه خواهد شد.

  مطلب قبلیچالش های تعامل با همکار
  مطلب بعدیافزایش قیمت جهانی کاغذ

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  یک × چهار =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.