صدور پروانه کسب از سوی واحد تابلو سازان

  0
  96
  تابلو سازان

  کلید ساماندهی کسب و کار و فعالیت تابلو سازان در دست سازمان زیبا سازی و شهرداری تهران است.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از روابط عمومی اتحادیه چاخانه داران محمد علی نوری عضو هیات مدیره اتحادیه چاپخانه داران و رئیس سابق اتحادیه تابلوهای تبلیغاتی کلید ساماندهی کسب و کار تابلوسازان را در دستان سازمان زیبا سازی و شهرداری تهران دانست و اظهار داشت: با توجه به قدرت و نفوذ اتحادیه چاپخانه داران، پیش بینی می کنیم اجرای برنامه های مربوط به اعتلا و ساماندهی کسب و کار تابلو سازان با قدرت  بیشتری انجام شود.

  وی افزود: در حال حاضر یکی از مشکلات اصلی رسته تابلو سازان، فعالیت غیر قانونی و زیر زمینی بیش از 300 واحد فاقد پروانه است. از این رو کارگروه ساماندهی( کارگروه ساماندهی تابلو سازان) بر شناسایی و مذاکره با این واحدها متمرکز شده و هیات مدیره اتحادیه نیز به دنبال این است که شرایط اخذ جواز برای واحدهای متقاضی را آسانتر کند.

  نوری با بیان اینکه تابلوسازان نقش مهمي در زيباسازي بصري شهر و همچنين ايجاد نشاط در زندگي روزمره مردم دارند، اظهار داشت: متاسفانه به دلیل فعالیت زیر زمینی واحدهای بدون پروانه، نیمی از تابلوهای نصب شده در شهر تهران، فاقد معیارهای مورد تایید و کیفیت مطلوب می باشد.

  بیشتر بخوانید:

  برگزاری نمایشگاه چاپ دیجیتال و نشر رومیزی در سال آتی

  دیدار هیئت مدیره شرکت تعاونی لیتوگرافان با رئیس اتحادیه…

  پیگیری معافیت سهم بیمه کارفرمایان کارگاه‌ های جدید

  انتخاب 6 پیشکسوت برگزیده بیستمین جشنواره ملی چاپ

   

  وی ادامه داد: براساس مطالعات  و بررسی های کارشناسی شده کارگروه یاد شده، به این نتیجه رسیدیم که کلید ساماندهی تابلو سازان و برقراری پایدار زیبایی بصری شهر، تنها  در دست شهرداری و سازمان زیبا سازی می باشد.

  به گفته رئیس سابق اتحادیه تابلوهای تبلیغاتی، شهرداری باید  اعطای مجوز نصب تابلو  در شهر را، منوط به ارائه پروانه کسب از سوی واحد تابلو ساز کند تا جلوی فعالیت واحدهای زیر زمینی و غیر قانونی گرفته شود.

  وی با تاکید بر ضرورت همكاري و تعامل تابلو سازان با شهرداري گفت: رسته تابلو سازان از وجود هنرمندان متبحری بهره می برد که توانایی این را دارند که بر زیبایی های بصری شهر بیفزایند ولی به دلیل فعالیت غیر قانونی واحدهای بدون جواز، عملا عرصه بر آنها تنگ شده است.

  وی ادامه داد: کارگروه ساماندهی تابلو سازان در تلاش است  نشستی  را با مدیران سازمان زیبا سازی و شهرداری  تهران برگزار و آنها را  متقاعد کند که اعطای مجوز  برای نصب تابلو  را منوط به ارائه پروانه کسب از سوی واحد تابلو ساز کنند.

   نوری افزود: در خصوص  تعیین وقت نشست یاد شده با سازمان زیبا سازی و شهر داری تهران، مکاتباتی هم از سوی اتحادیه چاپخانه داران  در حال انجام است که نتایج آن متعاقبا اعلام خواهد شد.

  مطلب قبلی فراخوان شرکت در نخستین نمایشگاه مجازی ایران
  مطلب بعدیراه اندازی کارگروه ملزومات چاپ

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  1 + سه =