معاون فرهنگی وزارت ارشاد: اختصاص کاغذ به کتاب های خاص

  0
  63
  کیفیت کاغذ ایرانی یاسر احمدوند

  معاون فرهنگی وزارت ارشاد گفت:‌ سه شرکت کاغذ با ارز دولتی وارد خواهند کرد، کتاب‌های کپی و آثاری که در اولویت موضوعی وزارتخانه نباشند،‌ کاغذ دریافت نمی‌کنند.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از یاسر احمدوند، معاون فرهنگی وزارت ارشاد با اشاره به در دسترس قرار گرفتن ارز کاغذ گفت:‌ شرکت‌های واردکننده به بانک معرفی شدند،‌ ارز را دریافت کردند و بر اساس آن ثبت سفارش انجام شده است و منتظر دریافت محموله‌ها هستیم.

  وی با اشاره به رقم ارز دریافتی افزود: 40 میلیون دلار ارز به حوزه نشر و مطبوعات اختصاص یافته است که از این میان 20 میلیون دلار به حوزه نشر تعلق دارد.

  معاون فرهنگی وزارت ارشادمعاون فرهنگی وزارت ارشاد ادامه داد:‌ شرکت‌های واردکننده در یک فرایند توسط نهادهای نظارتی و مرتبط انتخاب شدند. شرکت‌های مختلفی پس از انتشار فراخوان اعلام آمادگی کردند اما در نهایت سه شرکت انتخاب شدند و قرار است کاغذ را وارد کنند.

  بیشتر بخوانید: فراخوان چهلمین دوره جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران 

  معاون فرهنگی وزارت ارشادمعاون فرهنگی وزارت ارشاد:اولویت‌های موضوعی وزارتخانه در حوزه نشر برای اختصاص کاغذ

  وی در خصوص حذف ناشرنماها از دایره دریافت‌کنندگان کاغذ دولتی گفت:‌ ناشرانی که می‌خواهند کاغذ دریافت کنند، عنوان و شمارگان کتاب را در سامانه ثبت می‌کنند، پس از آن بررسی‌ها آغاز می‌شود.کتاب‌هایی که کتابسازی باشند،‌ از روی آثار دیگری کپی شده باشند، کیفیت بالایی نداشته باشند یا در اولویت موضوعی وزارتخانه نباشند کاغذ دریافت نخواهند کرد.

  معاون فرهنگی وزارت ارشاداحمدوند در پاسخ به این پرسش که اولویت موضوعی وزارتخانه چیست؟ گفت:‌ در قانون تشکیل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مواردی حمایتی ذکر شده است،‌ طبق این فهرست اولویت‌های موضوعی وزارتخانه در حوزه نشر نیز مشخص است.

  مطلب قبلیبرگزاری بیست‌و‌نهمین نمایشگاه بین‌المللی چاپ در مهر ماه
  مطلب بعدیبرگزاری دوره آموزشی «آشنایی با فناوری های انواع ماشین آلات چاپ»

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  10 − 1 =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.