تولیدات کاغذ کارخانه مازندران مورد استفاده صنعت نشر

  0
  18
  کارخانه مازندران

  معاون فرهنگی وزارت ارشاد گفت: تولیدات کاغذ کارخانه مازندران برای استفاده در صنعت نشر وارد بازار می‌ شود و فراخوان ثبت‌نامش را اعلام کردیم.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین؛ یاسر احمد‌وند، معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در برنامه «دولت مردم» از رادیو ایران گفت: مهمترین چالش پیش‌روی دولت، زدودن مرجعیت فرهنگی از وزارتخانه بود. چراکه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مرجعیت مطلق خود را در حوزه‌ های فرهنگی از دست داده بود.

  احمد‌وند با بیان اینکه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صرفاً نقش صدور مجوز و ارائه خدمات را به عهده داشت، ادامه داد: در حالی که در قانون تشکیل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی راهبری عرصه فرهنگ، تاثیرگذاری، حمایت‌گری فعالان فرهنگ از وظایف اصلی این وزارتخانه است. در عرصه رسانه و مطبوعات، سینما، فعالیت هنری و عرصه‌ های کتاب و نشر تلاش شده که مجدد این مرجعیت به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بازگردد. بنابراین این وزارتخانه هم در تولید فرهنگی و هم در مصرف فرهنگی نقش‌آفرین باشد.

  معاون فرهنگی وزارت ارشاد با اشاره به اقداماتی که در معاونت فرهنگی وزارتخانه انجام شده، گفت: احیا ارتباط معاونت فرهنگی با تشکل‌ ها، انجمن‌ ها و فعالان فرهنگی حوزه نشر و کتاب از اولویت‌ های مهم ما بود. همدلی خوبی بین بدنه نشر با دولت برای انجام فعالیت‌ های فرهنگی وجود دارد. توجه به فعالیت کیفی از دیگر راهبردهای ما بود. اینکه صرفاً انجام یک فعالیت برای پر کردن تقویم نمی‌ تواند گزارشی برای معاونت فرهنگی باشد. تلاش شده که هفته برگزاری کتاب، هفته برگزاری نمایشگاه کتاب، برگزاری جوایز ادبی، شرکت در نمایشگاه‌ های بین‌ المللی، ارتباط با نخبگان، احیا شورای تشکل‌ ها و … در بهترین کیفیت تشکیل شود.

  کتاب کارخانه مازندرانکارخانه مازندران

  تولید کاغذ داخلی در دو کارخانه مازندران و کاغذ پارس

  یاسر احمد‌وند درباره برنامه‌ هایی که نیاز به بازه زمانی یک‌ ساله دارد، ادامه داد: برنامه‌ ریزی کرده‌ ایم که تا ابتدای مهر برخی از اهدافمان را محقق کنیم. توجه به تولید کاغذ داخلی جزو اهدافی بود که به آن رسیدیدم. از آنجایی که کاغذ یکی از ابزارهای مهم تولید فرهنگی و مورد نیاز جامعه نشر و فرهنگی کشور است، در سال‌ های گذشته حدود بیش از ۹۰ درصد از نیاز کاغذ در خارج از کشور تامین می‌ شد.

  وی ادامه داد: در کشور زمینه‌ هایی برای تولید کاغذ وجود دارد. دو کارخانه فعال چوب و کاغذ مازندران و کاغذ پارس در زمینه تولید کاغذ وجود دارند و می‌توانند کاغذ تولید کنند. اما این‌ کارخانه‌ها در سال‌های گذشته به سمت تولید محصولات سود‌ده کشیده شده بودند.

  معاون فرهنگی وزارت ارشاد با بیان اینکه با پیگیری‌ های انجام شده بین رئیس‌ جمهور، معاون اول رئیس جمهور و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی این دو کارخانه شرایط تولید کاغذ تحریر را به‌دست آوردند، افزود: بنابراین امروز تولید کاغذ کارخانه مازندران برای استفاده کاغذ در صنعت نشر وارد بازار می‌ شود و فراخوان ثبت‌نامش را اعلام کردیم. امیدواریم بتوانیم تا پایان سال حدود ۷۰۰۰ تن از تولید کاغذ کارخانه مازندران را در اختیار نشر کشور قرار دهیم. 

  مطلب قبلیکاغذسازی راشا کاسپین دوباره طعمه حریق شد
  مطلب بعدیورود سریع ترین ماشین بسته بندی انواع شکلات به بازار

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  5 × یک =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.