وابستگی کاهش قیمت نهایی کاغذ به ارز دولتی

  گفت‌‌ و‌ گو با رئیس انجمن واردکنندگان کاغذ و مقوا 

  0
  76
  ثبات بازار کاغذ

   به گفته رئیس انجمن واردکنندگان کاغذ و مقوا، ورود کاغذ با ارز دولتی به کشور از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز، در قیمت نهایی کاغذ مورد نیاز ناشران تاثیرگذار خواهد بود و ممکن است قیمت‌ ها شکسته شود.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ایبنا؛ حسن میرباقری، رئیس انجمن واردکنندگان کاغذ و مقوا با اشاره به وضعیت کنونی واردات کاغذ چاپ و تحریر، گفت: 90 درصد کاغذ چاپ و تحریر مورد نیاز ناشران در کشور، وارداتی است؛ بنابراین قیمت کاغذ به عوامل مختلفی بستگی دارد.

  رئیس انجمن واردکنندگان کاغذ و مقوا با بیان اینکه امروز قیمت نهایی کاغذ در بازار ایران خیلی بالا نیست و حالت عادی خود را دارد، ادامه داد: می‌توان گفت که قیمت ‌ها در بازار کاغذ به شکل مقبولی است زیرا این افزایش قیمت ‌ها به نسبت بالا رفتن قیمت جهانی زیاد نبوده است.

  قیمت نهایی کاغذ میرباقری افزود: البته نمی‌ توان عدد دقیقی ارائه کرد اما در یک نگاه کلی می ‌توان گفت که الان قیمت کاغذ چاپ و تحریر جهانی نسبت به سال گذشته بیش از 30 درصد افزایش داشته است.

   وی با اشاره به دلایل این موضوع، توضیح داد: افزایش هزینه‌ های گمرک، هزینه حمل و نقل همچنین افزایش 10 درصدی حمل و نقل کشتیرانی که اکنون با ارز آزاد انجا می ‌شود ازجمله این دلایل به شمار می ‌آید. قیمت نهایی کاغذ

   میرباقری همچنین با طرح این موضوع که امروز در کل دنیا شاهد افزایش قیمت هستیم، تاکید کرد: اکنون تعاملات با وزارت صمت و بانک مرکزی برای تخصیص ارز در وضعیت خوبی قرار دارد و اقداماتی که طی دو ماه اخیر برداشته شده، نتیجه خوبی در بازار داشته است.

  بیشتر بخوانید: تعادل در نوسانات قیمت کاغذ، بازار را آرام کرده است

  قیمت نهایی کاغذ وی در این زمینه یادآور شد: در بحث مجوز ثبت سفارش کالا با برداشته شدن سقف واردات تا حدی مانع از افزایش قیمت و روند ورود کالا تسریع شد، همچنین اینکه امکان واردات به افراد خاص محدود نشده و نیازی به سابقه نیست موضوع دیگری است که به موجود بودن کاغذ در بازار منجر شده است.قیمت نهایی کاغذ

   میرباقری در پاسخ به سوال درباره ورود افراد غیرمتخصص و زیاد شدن واردکنندگان کاغذ و نتیجه آن در بازار نیز توضیح داد: معتقدیم هر میزان کاغذ که امروز مورد نیاز جامعه باشد باید تامین شود، زیرا با توجه به تحریم‌های ظالمانه علیه ایران بسیاری از کشورها به راحتی به ایران کاغذ نمی‌فروشند اما بهتر است کسانی به این حوزه وارد شوند که تجربه دارند و بازار را می‌شناسند.

  قیمت نهایی کاغذورود کاغذ با ارز دولتی به بازار در کاهش قیمت نهایی کاغذ موثر است

   وی با بیان اینکه انجمن واردکنندگان کاغذ و مقوا در تعامل با سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و وزارت صمت به صورت مستمر جلساتی برگزار می‌کند، گفت: در این زمینه با ناشران و چاپخانه‌داران نیز تعاملات و نشست‌هایی داریم تا کاغذ مورد نیاز آن‌ها هرچه زودتر تامین شود.

   میرباقری در پایان صحبت ‌های خود با اشاره به ورود کاغذ با ارز دولتی به کشور از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز، عنوان کرد: پیش‌بینی من این است که اگر کاغذهای وزارت ارشاد به کشور و بازار کاغذ وارد شود، در تامین و قیمت نهایی کاغذ مورد نیاز ناشران تاثیرگذار خواهد بود و ممکن است قیمت‌ها شکسته شود.

  مطلب قبلینرخ محصولات پلیمری برای بسته بندی، تاثیری در نوسان قیمت شوینده ها ندارد
  مطلب بعدیروش های مدیر عامل برندها برای کمک به تیم های بازاریابی

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  2 × سه =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.