رفع مشکلات واردات کاغذ با کمک های دولتی

  0
  59
  مشکلات واردات کاغذ

  رئیس مجمع ناشران انقلاب اسلامی از تمهیدات دولت برای رفع مشکلات واردات کاغذ با ارز داخلی سخن گفت.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ایسنا، میثم نیلی درباره افزایش قیمت کاغذ و به دنبال آن کتاب و تمهیداتی که در این زمینه در نظر گرفته شده، گفت: قیمت کاغذ به نسبت اقلام دیگر افزایش پیدا نکرده است و حتی افزایش آن در برابر افزایش قیمت‌های اقلام دیگر بسیار کم است. اصل افزایش قیمت برای هفت سال قبل است که در یک مرحله قیمت کاغذ چهار برابر شد و در مرحله دیگر سه برابر. مشکلات واردات کاغذ

   او با بیان این‌که بعد از دولت دوازدهم قیمت کاغذ همان است افزود: اتفاقی که در حال حاضر در واردات کاغذ مطرح است، تخصیص ارز دولتی برای واردات کاغذ است که هنوز این اتفاق نیفتاده است.

   مشکلات واردات کاغذنیلی با  بیان این‌که کاغذ تنها کالایی است که با دستور مستقیم ریاست جمهوری با ارز دولتی وارد شد، اظهار کرد: با افزایش قیمت کتاب، قدرت خرید کتاب در مردم پایین آمده است و عمده ناشران کاغذ را به صورت آزاد می‌خرند اما این موضوع ربطی به قیمت خرید کاغذ ندارد.

  بیشتر بخوانید: پنجمین نمایشگاه بین‌‌المللی کاغذ و مقوا افتتاح شد

   تمهیدات دولت و رفع مشکلات واردات کاغذ

  رئیس مجمع ناشران انقلاب اسلامی درباره تمهیدات دولت برای واردات کاغذ بدون ارز دولتی توضیح داد: دولت دو تدبیر برای این موضوع دارد که وزارتخانه های صمت و فرهنگ و ارشاد اسلامی بیشترین مسئولیت را در این حوزه دارند. همچنین رییس جمهور و معاون اول او موضوع را به جد پیگیری می‌کنند تا موضوع ارز دولتی حل شود. اولین تدبیر خودکفایی تولید کاغذ در داخل است.

   مشکلات واردات کاغذمشکلات واردات کاغذ

  او ادامه داد: با این که بیش از چهل درصد از مواد اولیه کاغذ وارداتی است، قیمت تمام شده کاغذ در کشور ما برای تولید داخلی به مراتب پایین‌تر از قیمت تمام شده کاغذ خارجی است. این اختلاف قیمت به اندازه‌ای است که ناشران و ناظران چاپ را برای خرید کاغذ داخلی انگیزه‌مند می‌کند.

   مشکلات واردات کاغذمیثم نیلی سپس گفت: دومین تدیبر، یک تدبیر میانی است. حمایت هدفمندانه و هوشمندانه از مصرف‌کننده واقعی کتاب. حدس من این است که دولت درباره واردات کاغذ با همین نگاه و عامیانه تصمیم می‌گیرد و قرار است برای علاقه‌مندان به کتاب یارانه‌ای تعلق گیرد.

  مطلب قبلیسومین مرحله واریز سود سهام عدالت به جاماندگان
  مطلب بعدیبرگزاری 10 نشست‌ و کارگاه‌ های تخصصی چاپ دیجیتال در نهمین نمایشگاه

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  15 + 20 =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.