رسیدن به خودکفایی در حوزه کاغذ از راهبردهای اصلی ارشاد

  0
  77
  خودکفایی در حوزه کاغذ

  محمدمهدی اسماعیلی، سیاست دولت مردمی را خودکفایی در حوزه کاغذ دانست و به تشکیل کارگروه کاغذ به ریاست معاون اول رئیس‌جمهور اشاره کرد و افزود: حداقل پنج کارخانه در این پروژه مشارکت جدی دارند و تلاش می‌کنیم تا سال آینده به‌اندازه نیاز داخل، کاغذ تولید شود و به خودکفایی برسیم.

   به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ شامگاه شب گذشته سه‌شنبه در آیین نکوداشت اهالی قلم که با حضور نویسندگان، شاعران، پژوهشگران و پیشکسوتان این عرصه در مجموعه باغ موزه نگارستان برگزار شد بر اهمیت حوزه فرهنگ و هنر در دولت مردمی تاکید کرد و گفت: رئیس جمهور محترم شخصا پیگیر وضعیت اساتید فرهنگ هستند به طوری که ماه رمضان تدارک دیدار ایشان با اهالی قلم صورت گرفته بود اما به علت شرایط کرونایی و آلودگی هوا این دیدار محقق نشد لذا دوباره پیگیر دیدار اهالی قلم با ایشان خواهم بود و مقدمات آن را به زودی فراهم خواهد شد.

  وی درباره آخرین وضعیت واردات کاغذ عنوان کرد: کار واردات کاغذ برای تامین نیازهای حوزه نشر و مطبوعات با عنایت ویژه رئیس جمهور و با اختصاص ارز مورد نیاز همانند قیمت گذشته انجام شده است و به‌ زودی بخشی از نیازهای ناشران و مطبوعات تامین خواهد شد. خودکفایی در حوزه کاغذ

  حمایت از تولید کاغذ خودکفایی در حوزه کاغذخودکفایی در حوزه کاغذ از سیاست دولت مردمی 

  وزیر فرهنگ، سیاست دولت مردمی را خودکفایی در حوزه کاغذ دانست و به تشکیل کارگروه کاغذ به ریاست معاون اول رئیس‌جمهور اشاره کرد و افزود: حداقل پنج کارخانه در این پروژه مشارکت جدی دارند و تلاش می‌ کنیم تا سال آینده به‌ اندازه نیاز داخل، کاغذ تولید شود و به خودکفایی برسیم.

  وی از رفع موانع تولید کاغذ ملی خبر داد و تاکید کرد: تقریباً تمام مشکلات تولید کاغذ داخلی در یک روند مدیریت شده قرار گرفته و در حال رفع شدن است. خودکفایی در حوزه کاغذ

  رئیس شورای هنر در خصوص دغدغه‌های مطرح شده اهالی قلم پیرامون وزارت آموزش و پرورش در ترویج کتاب و پاسداشت زبان و ادبیات فارسی  گفت: تابستان امسال بحث آموزش پنج هزار معلم وزارت آموزش و پرورش را به سرانجام خواهیم رساند و مقدمات آن این روزها آغاز شده است.

  اسماعیلی به موضوع کتاب کودک و مشکلات این حوزه پرداخت و حجم انبوه آثار ترجمه را چالش حوزه کتاب کودک و نوجوان دانست و عنوان کرد: در حوزه کودک و نوجوان تعداد زیاد آثاری که ترجمه می‌شود مشکل‌زا است چرا که قانون کپی‌رایت رعایت نمی‌شود. بنای ما حمایت از آثار تولیدی در این بخش است و این سیاست را  جلسات هیئت نظارت بر کتاب کودک که اخیرا با  مصوبه‌ شورای عالی انقلاب فرهنگی آن  را احیا کردیم، دنبال می کنیم. خودکفایی در حوزه کاغذ

  خودکفایی در حوزه کاغذ ناشران کودک و نوجوانبیشتر بخوانید: شکست انحصار کاغذ وارداتی با کمک تولید داخلی

   وی وضعیت فرهنگ و هنر را متاثر از وضعیت اقتصادی جامعه دانست و تاکید کرد: با این اوصاف در نمایشگاه کتاب تهران امسال ۲۵۰ میلیارد تومان فروش کتاب داشتیم در حالی که دو سال پیش این رقم ۹۰ میلیارد بود و این پیشرفت علی رغم گرانی کاغذ، نکته امیدوارکننده ای محسوب می‌شود.

  اسماعیلی با تاکید براینکه جامعه ایرانی علیرغم مشکلات همچنان یک جامعه‌ کتابخوان و فرهیخته است، اظهار داشت: اخبار مربوط به اخذ مالیات برای حوزه نشر به هیچ‌ وجه صحت ندارد و امیدوارم با اقدامات انجام شده، وضعیت صنعت نشر روند خوبی را در پیش بگیرد. خودکفایی در حوزه کاغذ

  اسماعیلی در پایان خاطرنشان کرد: امروزه دشمنان با همه ابزار رسانه ای نهایت تلاش خود را می کنند تا با سیاه نمایی برخی مسائل، ناامیدی مطلق را از جامعه روایت کنند و در این مسیر  به دروغ و تهمت هم متوسل می‌شوند تا جامعه ایران را به عنوان یک جامعه بحران زده معرفی کنند اما برخلاف سیاه‌نمایی‌هایی که این رسانه‌ها تلاش می‌کنند از جامعه ایران به تصویر بکشند معتقدم به‌ راحتی نمی‌توان قضاوت سطحی از ملت ایران داشت چرا که مردم بسیار علاقه‌مند به بنیان خانواده و دارای ریشه‌های عمیق در تاریخ هستند.

  گفتنی است، آیین نکوداشت اهالی قلم پیش از این قرار بود همزمان با روز قلم برگزار شود که به علت آلودگی هوا این مراسم به تعویق افتاد و در نتیجه با فراهم شدن شرایط مناسب، این آیین نکوداشت شامگاه گذشته به همت معاونت فرهنگی وزارت ارشاد و با حضور جمع کثیری از اهالی قلم در باغ موزه نگارستان تهران برگزار شد.

   خودکفایی در حوزه کاغذ

  مطلب قبلیآمار صدور فیپا در سال گذشته و ابتدای سال 1401
  مطلب بعدیسپردن مدیریت اکانت به افراد مشهور و تاثیرگذاری بر مخاطب هدف

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  نوزده + پانزده =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.