بی توجهی مسئولان به تعطیلی 400 چاپخانه

  گفت و گو با حیدرقلی ابراهیمی رئیس انجمن صنعت چاپ خراسان شمالی

  0
  63
  صنعت چاپ استان خراسان شمالی

  400 چاپخانه تعطیل شد ولی هیچ مسئولی خم به ابرو نیاورد

  رئیس انجمن صنعت چاپ خراسان شمالی با بیان اینکه متأسفانه صنعت چاپ حال خوبی ندارد، گفت: 400 چاپخانه تعطیل شد و کارگران زیادی از کار بیکار شدند ولی هیچ مسئولی خم به ابرو نیاورد و انگار آب از آب تکان نخورده است.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از شبستان از بجنورد؛ حیدرقلی ابراهیمی رئیس انجمن صنعت چاپ خراسان شمالی، شامگاه سه شنبه (25 آبان ماه) در بیست و ‌یکمین جشنواره ملی صنعت چاپ استان خراسان شمالی که با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار شد، گفت: متأسفانه در حال حاضر وضعیت صنعت چاپ استان حال خوبی ندارد اگر چه این صنعت برای اقتصاد کشور در سطح ملی و بین ‌المللی جایگاه ویژه‌ای دارد.

  رئیس انجمن صنعت چاپ خراسان شمالی با تأکید بر اینکه تحریم در مرحله اول و‌ بعد از آن کرونا شرایط اسفباری را برای صنعت چاپ رقم زده است، خاطرنشان کرد: با وجود اخبار رنگارنگ و‌ به ظاهر خوب و ‌خوش، هیچ کمکی به فعالان این عرصه نشد و شرایط هر روز بدتر از قبل می ‌شود. 400 چاپخانه 

  تعطیلی 400 چاپخانهوی با تأکید بر اینکه بانک ‌ها بزرگ ‌ترین موانع و‌ سخت ‌ترین شرایط را پیش روی صنعتگران قرار می‌ دهند، اضافه کرد: تعدیل کارگران مشکل بزرگ و اساسی دیگر صنعت چاپ است که صنعتگران به دلیل شرایط اقتصادی پیش آمده چاره‌ای جز این ندارند.

  رئیس انجمن صنعت چاپ خراسان شمالی جریمه ‌های سنگین سازمان تأمین اجتماعی و اداره کار را از دیگر موانع پیش روی صنتعگران عرصه چاپ دانست و افزود: اگر کاسب یا مدیری فقط برای یک روز نسبت به ارسال لیست کارکنان تأخیر داشته باشد با جریمه‌های چند برابری این سازمان مواجه می‌شود.

  وی در ادامه درخواست کرد که مردم، نهادها و سازمان‌ها در درجه اول برای سفارش‌های چاپی‌شان چاپخانه‌های استان را مدنظر قرار دهند و با اینکار حامی و پشتیبان صنعت چاپ استان باشند.

  این جشنواره برای ششمین سال در استان خراسان شمالی برگزار می‌شود که در این آیین از فعالان و پیشکسوتان این عرصه تقدیر شد.400 چاپخانه 

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  پانزده − 7 =