تأثیر نوسانات ارزی بر صنعت چاپ استان یزد

  گفت و گو با سید علی‌اکبر سیدی مدیر چاپخانه سیدی

  0
  50
  تأثیر نوسانات ارزی

  قیمت‌های این روزهای مواد اولیه قیمت واقعی نیستند چراکه به‌شدت تحت تأثیر نوسانات ارزی بوده و همین موضوع کار را برای فعالان صنعت چاپ به‌شدت سخت کرده است.

   سید علی‌اکبر سیدی مدیر چاپخانه سیدی درباره صنعت چاپ استان یزد به خبرنگار چاپ و نشر آنلاین گفت: این روزها صنعت چاپ در این استان رو به افول است. در سه الی چهار سال اخیر نیز میزان سفارش‌ها کارهای چاپی به‌شدت کمتر شده است؛ از دلایل این موضوع نیز می‌توان به چندین مورد اشاره کرد. یکی از مهم‌ترین دلایل کم شدن کارهای چاپی اردکان به وجود آمدن کافی‌نت‌ها و مراکز کامپیوتری است که بدون داشتن مجوز اقدام به انجام دادن کارهای چاپی می‌کنند.

  وی در ادامه بیان داشت: ما در اردکان نیاز به وارد کردن یکسری دستگاه‌های چاپی داریم. دستگاه‌هایی که بتوانند کارهای نوین چاپی را انجام دهند؛ اما متأسفانه به دلیل ترس از کمبود کار و خاموش ماندن دستگاه کسی جرئت نمی‌کند ماشین‌آلات وارد کند.

  تأثیر نوسانات ارزی اکنون هزینه زیادی برای وارد کردن دستگاه لازم است؛ با وجود مراکز تبلیغاتی و کامپیوتری که کارها را از استان خارج می‌کنند و با کیفیت نازل اقدام به تولید کارهای چاپی کرده و مشتری را دلزده می‌کنند، کسی ریسک وارد کردن دستگاه را متقبل نمی‌شود.

   

  بیشتر بخوانید:

  عدم تمدید مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی عملکرد چاپخانه داران

  احیای دوباره صنعت چاپ شهر یزد

  چاپ شهرستان یزد نیازمند پشتیبانی

   

  بنده در نظر داشتم تا کار را با وارد کردن دستگاه‌های جدید گسترش دهم اما راستش را بخواهید با عدم ثباتی که وجود دارد ترجیح دادم در بخش دیگری سرمایه‌گذاری داشته باشم.

  تأثیر نوسانات ارزی

  تأثیر نوسانات ارزی بر چاپ یزد

  سیدی همچنین اظهار داشت: اکنون قیمت مواد اولیه و مرکب به‌خصوص قیمت کاغذ روزبه‌روز در حال افزایش است. ارز و دلار افزایش پیدا می‌کند و مستقیماً روی کار چاپ اثر می‌گذارد. بخش اعظمی از مواد مورد نیاز ما نیز از خارج کشور وارد می‌شود و تورم در این میان نقش به سزایی ایفا می‌کند.

  قیمت‌های این روزهای مواد اولیه قیمت واقعی نیستند چراکه به‌شدت تحت تأثیر نوسانات ارزی بوده و همین موضوع کار را برای فعالان صنعت چاپ به‌شدت سخت کرده است.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  یازده + بیست =