وزارت ارشاد کارها را به اتحادیه چاپخانه‌داران تهران بسپارد

  0
  61
  اتحادیه چاپخانه‌داران تهران

  چاپ یعنی زندگی، این جمله به این معنا است که چاپ در همه‌ی ارکان زندگی روزمره ما جاری است؛ وقتی یک صنعت آن‌قدر گسترده است که با همه‌ی جوانب زندگی انسانی در ارتباط است قاعدتاً نباید در سراشیبی قرار داشته باشد و اگر صنعت چاپ کشور و استان تهران وضعیت مناسبی ندارد یعنی مدیریت صحیح اعمال نشده است. اتحادیه چاپخانه‌داران تهران ازاین‌پس درصدد رفع ناکارآمدی‌ها عمل خواهد کرد.

  احمد ابوالحسنی رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران تهران درباره وضعیت چاپ استان تهران به خبرنگار چاپ و نشر گفت: همان‌طور که می‌دانید کل اقتصاد ایران در شرایط خوبی به سر نمی‌برد در چنین شرایطی صنعت چاپ ایران و همچنین استان تهران نیز در رکود اقتصاد کلان کشور سهیم هستند.

  وی در ادامه بیان داشت: یکی از مشکلات صنعت چاپ استان تهران نبود همدلی بین تعاونی، اتحادیه و وزارت ارشاد است؛ در حال حاضر اما اتحادیه جلساتی را با حضور نمایندگان ارشاد استان تهران و معاونت وزارت ارشاد برگزار کرده است و ما با مذاکرات انجام‌شده در این جلسات امید زیادی به آینده داریم.

  اتحادیه چاپخانه‌داران تهرانابوالحسنی اظهار داشت: اتحادیه چاپ استان تهران در حال حاضر حدود 1060 عضو مجوز‌دار دارد اما کماکان بالغ بر 200 عضو آن بدون جواز هستند، ضمن آنکه بر طبق آمار وزارت ارشاد در حدود هزار عضو بدون مجوز از ارشاد و اتحادیه در حال فعالیت هستند که ما هیچ‌گونه اطلاعی از چگونگی وضعیتشان نداریم.

  در همین رابطه قرار بر این شد که وزارت ارشاد کل اطلاعاتش را در اختیار ما قرار دهد تا اتحادیه چاپخانه داران تهران  به این موضوع رسیدگی کند. قرار است تا یک بازدید مشترک نیز داشته باشیم و یک آمارگیری جدید انجام شود تا بفهمم اوضاع از چه قرار است.

  اتحادیه چاپخانه‌داران تهران اتحادیه چاپخانه‌داران تهران در پی  اصلاحات

  ابوالحسنی در ادامه بیان داشت: ما برنامه‌های زیادی برای بهبود وضعیت صنعت چاپ استان تهران در نظر داریم که باید مرحله‌به‌مرحله انجام شوند. یکی از برنامه‌هایی که هم‌اکنون در حال اجرا است بازسازی محل اتحادیه است. این مکان به‌هیچ‌عنوان درخور شأن اتحادیه صنعت چاپ استان تهران نبود. این مهم جزو اولین برنامه‌های کاری اتحادیه چاپخانه‌داران تهران بود که تا کنون حدود 90 درصد آن به ثمر رسیده است.

  وی همچنین افزود: برای بهتر کردن وضعیت چاپ استان تهران باید اختیارات بیشتری به اتحادیه از سوی وزارت ارشاد واگذار شود. دولت بهتر است بر نظارت تمرکز بیشتری داشته باشد و کارهای اجرایی را به اتحادیه بسپارد.

  بیشتر بخوانید:

  نیاز صنعت چاپ کشور به حمایت

  ناوگان صنعت چاپ استان تهران نیازمند نوسازی

  صنعت چاپ استان کرمان نیازمند برنامه ریزی صحیح

  رفع ممنوعیت فروش ماشین های قدیمی و دست دوم چاپ

  ابوالحسنی اظهار داشت: چاپ یعنی زندگی، این جمله به این معنا است که چاپ در همه‌ی ارکان زندگی روزمره ما جاری است؛ وقتی یک صنعت آن‌قدر گسترده است که با همه‌ی جوانب زندگی انسانی در ارتباط است قاعدتاً نباید در سراشیبی قرار داشته باشد و اگر صنعت چاپ کشور و استان تهران وضعیت مناسبی ندارد یعنی مدیریت صحیح اعمال نشده است. اتحادیه چاپخانه‌داران تهران ازاین‌پس درصدد رفع ناکارآمدی‌ها عمل خواهد کرد.

  اتحادیه چاپخانه‌داران تهرانرئیس اتحادیه چاپخانه‌داران تهران در پایان ضمن گلایه از وزارت دارایی و عملکردش افزود: خیلی از چاپخانه‌داران استان تهران به‌خصوص چاپخانه‌های متوسط و کوچک از وضع قوانین و مقررات مالیاتی که وزارت دارایی برای اخذ مالیات تصویب کرده است بی‌اطلاع بوده‌اند، این وزارتخانه با ایجاد تله مالیاتی برای چنین چاپخانه‌هایی مقدمات ورشکستگی آن‌ها را فراهم کرده، این ظلم بزرگی در حق صنعت چاپ استان تهران است. اتحادیه مصمم است تا با ارائه آموزش‌های لازم به چاپخانه‌ها در خصوص قوانین مالیاتی و چگونه نوشتن دفاترشان آن‌ها را برای مقابله با تله‌های مالیاتی یاری کند.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  5 + 15 =