ورود دستگاه‌های اجرایی به صنعت چاپ استان کرمان

  0
  71
  صنعت چاپ استان کرمان

  یکی از معضلات دیگر صنعت چاپ استان کرمان این است که کارها از استان بیرون می‌رود؛ حتی سامانه‌ای که دولت در این مورد طراحی کرده است نیز نمی‌تواند کمک چندان مؤثری به ما بکند چراکه مسئله بومی بودن در آن ذکر نشده و از طرفی هر کس قیمت پایین‌تری اعلام کند می‌تواند کار را بگیرد.

  شیرزاد گرامی مدیر چاپ گرامی است. این چاپخانه از سال 1384 کار خود را آغاز کرد و در زمینه‌ی چاپ کارهای اوت دور و این دور فعالیت دارد.

  وی درباره وضعیت صنعت چاپ استان کرمان به مجله چاپ و نشر گفت: این روزها صنعت چاپ در استان کرمان در رکود به سر می‌برد، نمی‌توان گفت صنعت چاپ در این استان سیر نزولی پیداکرده است؛ اما بیماری کرونا و مشکلات مربوط به تحریم‌ها و گران شدن ارز باعث شده است تا چاپخانه‌داران این استان نتوانند به‌درستی کار کنند.

  وی یکی از مهم‌ترین مشکلات صنعت چاپ استان کرمان را نداشتن نیروی انسانی متخصص و آموزش دیده دانست و افزود: نیروهای ما در صنعت چاپ این استان به صورت علمی آموزش ندیده‌اند؛ آن‌ها کارها را به‌صورت تجربی انجام داده و یاد گرفته‌اند. از این رو یکی از کارهای مهمی که می‌تواند به ارتقای صنعت چاپ استان کمک کند آموزش اصولی نیروی انسانی در این رشته است.

  بیشتر بخوانید:

  کمبود مواد اولیه و نابودی صنعت چاپ

  واردات با ارز نیمایی و توقف تولید

  استانی کردن اتحادیه چاپخانه داران تهران مهمترین هدف در…

  راه اندازی مجدد چاپ دالاهو بعد از رخداد حادثه…

  صنعت چاپ استان کرمان در رکود نسبی

   

  گرامی در ادامه اظهار داشت: یکی از معضلات دیگر صنعت چاپ استان کرمان این است که کارها از استان بیرون می‌رود؛ حتی سامانه‌ای که دولت در این مورد طراحی کرده است نیز نمی‌تواند کمک چندان مؤثری به ما بکند چراکه مسئله بومی بودن در آن ذکر نشده و از طرفی هر کس قیمت پایین‌تری اعلام کند می‌تواند کار را بگیرد. این در حالی است که مسئولان باید جلوی بیرون رفتن کارهای چاپی این استان را بگیرند؛ در همین راستا نیز این مسئولان دولتی هستند که باید وارد عمل شوند.

   

  صنعت چاپ استان کرمان

  وی افزود: عزیزانی که در وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مسئولیت این مهم را بر عهده‌ دارند باید یکسری تمهیداتی دراین‌باره بیندیشند، برای مثال ادارات دولتی را برای انجام کارهای چاپی خود در چاپخانه‌های استان ملزم کنند.

  ممکن است کسی که به‌صورت شخصی کار می‌کند بخواهد به هر دلیل کارش را در چاپخانه‌هایی خارج از استان انجام دهد؛ جلوی این خواست شخصی نمی‌توان ایستاد اما می‌توان بخشنامه‌ای به ادارات دولتی فرستاد و دستور را ابلاغ کرد. با این روش انجام کارها در خود استان متمرکز می‌شود و اینگونه است که 40 الی 50 درصد بر سفارش‌های چاپی استان افزوده می‌شود.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  شانزده − 10 =