اجرای تعرفه قیمت صنعت چاپ برای مبارزه با فساد

  0
  85
  تعرفه قیمت صنعت چاپ

  رئیس اتحادیه چاپخانه داران تهران اظهار کرد: در صورت هر گونه تخلف در اجرای تعرفه قیمت صنعت چاپ؛ اتحادیه هیچ کمکی به افراد خاطی نخواهد کرد و چاپخانه داران باید جوابگوی مراجع قضایی باشند.

  احمد ابوالحسنی؛ رئیس اتحادیه چاپخانه داران تهران در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار چاپ و نشر آنلاین از اجرای بی چون چرای تعرفه قیمت صنعت چاپ خبر داد و بیان داشت: طی جلسات متعددی که با ارگان های مختلفی همچون اماکن، ارشاد و اطلاعات داشتیم به این نتیجه رسیدیم که بسیاری از تخلفات انجام شده در این صنف به دلیل اصلی ارزان فروشی است.

  وی افزود: طبق تعرفه قیمتی که کارشناسان اتحادیه مشخص کردند فعالان این صنف نمی توانند کارهای چاپی را زیر قیمت 700 هزار تومان انجام دهند. لازم به ذکر است که با متخلفان اجرای تعرفه قیمت صنعت چاپ برخوردهای شدید قانونی صورت خواهد گرفت.

  ابوالحسنی در ادامه بیان داشت: تعداد انگشت شماری از فعالان صنف چاپ هستند که به انجام کارهای چاپ زیر قیمت بازار تن می دهند؛ همان طور که می دانید انجام کارهای چاپی زیر قیمت تعیین شده به هیچ عنوان صرفه اقتصادی ندارد و منطقی نیست.

  رئیس اتحادیه چاپخانه داران تهران در ادامه گفت: سوالی که پیش می آید این است که این افراد چگونه دخل و خرجشان را با هم تطابق می دهند. جواب این سوال از دو حالت خارج نیست، این افراد یا کارها را با کیفیت پایین و استفاده از مواد اولیه ی نامرغوب انجام می دهند و یا کارهای غیر قانونی انجام می دهند؛ در هر دو صورت این مسئله برای صنف معظم چاپ اسباب سرشکستگی است و ما اجازه ادامه این روند را نخواهیم داد.

  وی افزود: یکی از دلایل تخلفات در صنف چاپ؛ کم رنگ شدن بازدیدها و بازرسی ها در این مدت بوده است؛ به همین دلیل طی جلساتی که با مسئولان داشتیم قرار بر آن شد تا بازدید از چاپخانه ها به صورت منظم انجام شود.

  ابوالحسنی تاکید کرد: ما تعرفه قیمت صنعت چاپ را برای از بین بردن فساد در این صنف تدوین کردیم و به همین دلیل بر اجرای کامل آن نیز نظارت خواهیم داشت. متاسفانه شاهد این موضوع بودیم که لوازم یدکی و آرایشی های تقلبی و نامرغوب با استفاده از بسته بندی های جعلی روانه بازار شده؛ این موضوع به ضرر جامعه و بشریت است و با تمهیدات انجام شده جلوی این قبیل کارها گرفته خواهد شد. تدوین تعرفه قیمت صنعت چاپ و رعایت آن به جلوگیری از کارهای خلاف از این قبیل کمک فراوانی خواهد کرد.

  رقابت سالم با اجرای تعرفه قیمت صنعت چاپ

  رئیس اتحادیه چاپخانه داران تهران اظهار داشت: بعد از این چاپخانه هایی مخاطبان و مشتریان بیشتری خواهند داشت که کیفیت کاری بالایی دارند؛ از این پس شاهد رقابت کاری سالم در صنف چاپ خواهیم بود. در همین رابطه و بر طبق جلساتی که با مسئولان داشتیم از همکاران عزیز در صنف چاپ خواهشمندم تا جواز وزارت ارشاد و جواز اتحادیه چاپخانه داران در واحد های صنفی شان قابل رویت باشد؛ شناسنامه ماشین آلاتشان در دسترس باشد و نیز قبل از گرفتن هر سفارش کار چاپی مشخصات کامل مشتری در اختیار اتحادیه چاپخانه داران قرار بگیرد.

  وی اظهار کرد: در صورت هر گونه تخلف از مواردی که ذکر شد و عدم اجرای تعرفه قیمت صنعت چاپ؛ اتحادیه هیچ کمکی به افراد خاطی نخواهد کرد و چاپخانه داران باید جوابگوی مراجع قضایی باشند. چاپخانه هایی که در شیفت شب مایل به انجام کار هستند حتما باید به اتحادیه خبر بدهند و به نگهبانان پاساژ نیز اطلاع دهند تا در صورت مراجعه بازرسان اتحادیه، اماکن، وزارت ارشاد و وزارت اطلاعات در پاساژ را باز کرده و پاسخگو باشند. داشتن دفاتر ثبت سفارش خود را هم کامل کرده و در دسترس داشته باشند.

  بیشتر بخوانید: تعرفه قیمت‌های صنعت چاپ تغییر خواهد کرد

  رئیس اتحادیه چاپخانه داران تهران در پایان افزود: بنده به عنوان عضو کوچکی از خانواده صنعت چاپ از تمام همکاران و عزیزان این صنف خواهشمندم تا با رعایت قوانین و اجرای تعرفه ما را در بازگرداندن عظمت و جایگاه واقعی صنعت چاپ  یاری برسانند.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  15 − 14 =