صنعت چاپ تهران و سوء مدیریت در سطوح کلان

  گفت و گو با محمدتقی کوچک‌زاده مدیر مجموعه نامی نقش

  0
  66
  صنعت چاپ تهران

  بزرگ‌ترین مشکل ما نه‌تنها در صنعت چاپ کشور بلکه در کلیه صنایع کشور سوء مدیریت کلان دولتی است. دولت با مدیریت‌های غلط خود در بخش‌های کلان باعث از بین رفتن مشاغل نه‌تنها در بخش چاپ بلکه در سایر حوزه‌ها نیز شده است.

  محمدتقی کوچک‌زاده یکی از فعالان اقتصادی خوشنام در حوزه صنعت چاپ تهران است. وی درباره چگونگی وضعیت چاپ استان تهران به خبرنگار چاپ و نشر گفت: صنعت چاپ را باید از چند منظر مورد بازبینی قرار داد. جنبه تبلیغاتی کارهای چاپ این روزها به سمت بخش آنلاین و دیجیتال گرایش پیدا کرده است و کار در بخش تبلیغات که قبل از این در حوزه چاپ افست انجام می‌شد، از بین رفته است.

  صنعت چاپ تهران در قسمت تولید نیز به دلیل مشکلات اقتصادی کل کشور در وضعیت چندان خوبی به سر نمی‌برد، همان‌طور که می‌دانید صنایع تولیدی در همه حوزه‌ها در رکود سراسری به سر می‌برند و این موضوع به‌طور مستقیم بر عملکرد صنعت چاپ اثر نامطلوبی گذاشته است.

  صنعت چاپ تهران

  مشکل عرضه و تقاضا در صنعت چاپ تهران

  وی در ادامه افزود: مسئله‌ای دیگری که در حوزه صنعت چاپ تهران به وجود آمده است بحث عرضه و تقاضا است. متأسفانه به دلیل ورود بی‌رویه و غیر کارشناسانه یکسری از دوستان به این رسته کاری و دادن مجوزهای بیش‌ازحد، باعث شده است تا نسبت عرضه و تقاضا در این حوزه به هم بخورد و قیمت‌های تولیدات چاپی نیز با وجود افزایش بی‌رویه مواد اولیه هیچ‌گونه افزایشی پیدا نکند. مطالبی که در مورد وضعیت چاپ خدمت شما گفتم در همه‌ی استان‌های ایران وجود دارد اما در این استان به دلیل تمرکز جمعیت، بیش از مناطق دیگر مشکلات خودشان را نشان می‌دهند.

  بیشتر بخوانید:

  زمان برگزاری بیست و هشتمین نمایشگاه چاپ تهران مشخص شد

  صنعت چاپ تهران حمایت نمی‌خواهد

  مدیرعامل مجموعه نقش الماس: اتحاد مهمترین عامل رشد صنعت چاپ استان تهران

  خانواده صنعت چاپ در اولویت واکسیناسیون کرونا

  رفع ممنوعیت فروش ماشین های قدیمی و دست دوم چاپ

   

  مدیر مجموعه نامی نقش همچنین بیان داشت: میزان سفارش‌ها نیز وضعیت چندان مناسبی ندارد اما از شهرهای مجاور سفارش برای کار هست. در بخش صادرات در این حوزه باید بگویم که ایران در نقطه صفر قرار دارد. در جهان کنونی، مشتری سفارش کار می‌دهد و انتظار دارد تا سه روز بعد کار را تحویل بگیرد اما ما به دلایل مشکلاتی که با وزارت ارشاد داریم نمی‌توانیم در حوزه صادرات موفق باشیم. ما برای انجام یک کار چاپی که بتوانیم آن را صادر کنیم باید چهار تا پنج ماه به دنبال مجوز کار بدویم؛ با این تفاسیر نمی‌توانیم بر بخش صادرات در صنعت چاپ حسابی باز کنیم.

  صنعت چاپ تهرانوی در پایان افزود: بزرگ‌ترین مشکل ما نه‌تنها در صنعت چاپ کشور بلکه در کلیه صنایع کشور سوء مدریت کلان دولتی است. دولت با مدیریت‌های غلط خود در بخش‌های کلان باعث از بین رفتن مشاغل نه‌تنها در بخش چاپ بلکه در سایر حوزه‌ها نیز شده است.

  صنعت چاپ تهراندر حوزه صنعت چاپ تهران نیز ما نیاز به تغییرات بزرگ داریم، باید تغییرات موضوعی در این بخش به وجود بیاوریم؛ تغییراتی در حوزه‌های چاپ دیجیتال و کاغذ و مقوا ایجاد کنیم و بتوانیم روی سطوح دیگری همچون فلز و شیشه نیز کار انجام دهیم، این مطلب هم فعلاً با توجه به شرایط نابسامان اقتصاد کل کشور امکان‌پذیر نیست.

  مطلب قبلیسیر تحول تأسیس کارگاه مرمت اسناد از دوره قاجار تا به امروز
  مطلب بعدیمعرفی انواع فیلم بسته بندی و کاربرد آن ها

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  6 + چهارده =