میزان مالیات پرداختی مشاغل اعلام شد

  0
  92
  اجرای برنامه‌های مالیاتی

  در شرایطی که صاحبان مشاغل و اصناف تا پایان ماه جاری برای ارائه اظهارنامه مالیاتی فرصت دارند، بررسی ‌ها نشان می ‌دهد که بیش از ۱.۵ میلیون نفر از صاحبان مشاغل از مالیات پرداختی معاف شده ‌اند.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ایسنا، صاحبان مشاغل و اصناف باید هر ساله تا پایان خردادماه اظهارنامه عملکرد درآمدی خود در سال گذشته را برای  مالیات پرداختی مربوطه، پر کنند که این فرصت تا پایان ماه جاری تمدید شد. 

  بنابراین، صاحبان مشاغل تا پایان تیرماه سالجاری فرصت دارند تا با مراجعه به سامانه my.tax.gov.ir اظهارنامه خود را پر کنند زیرا، در صورت انجام ندادن تکالیف قانونی، علاوه بر محرومیت از معافیت ‌ها و نرخ صفر مالیاتی، مشمول جریمه ۳۰ درصدی غیرقابل بخشش و تهیه اظهارنامه برآوردی می ‌شوند.

  در این بین، برخلاف سال‌ های قبل در روند اخذ مالیات از اصناف تغییراتی صورت گرفت که صدای مشاغل را بلند کرد. 

  مالیات پرداختیماجرا از این قرار بود که از این به بعد بر اساس قانون بودجه و قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان، مبنای محاسبه مالیات برای مشاغل و اصناف، واریزی‌های کارتخوان و حساب تجاری آن‌ها خواهد بود. 

  البته، اگر از مبالغ واریزی به کارتخوان و حساب تجاری اصناف درآمدی عاید آن ها نشده باشد، در صورت ارائه اسناد و مدارک، از مبلغ مورد نظر مالیات گرفته نمی‌شود. 

  در این بین، از آنجا که صاحبان مشاغل و اصناف می‌ توانند به دو روش اظهارنامه عملکرد درآمدی خود را تکمیل کنند، اعلام سازمان امور مالیاتی نشان می‌دهد که بر اساس اطلاعات استخراج شده از سامانه مالیاتی تا ۲۰ تیرماه، صاحبان مشاغل معادل یک میلیون و ۱۹۶ هزار و ۶۵۰ اظهارنامه پر کرده‌اند. 

  همچنین، صاحبان مشاغل و اصناف معادل دو میلیون و ۸۷۳ هزار و ۶۲۹ اظهارنامه برمبنای فرم تبصره ماده ۱۰۰ قانون مالیات‌ های مستقیم پر کرده‌اند تا مشمول مالیات مقطوع شوند. 

  مالیات پرداختی

  مالیات پرداختی از طریق ارائه اظهارنامه

  از سوی دیگر، متوسط مالیات پرداختی که مشاغل از طریق ارائه اظهارنامه پرداخت کرده‌اند، معادل دو میلیون و ۳۶۵ هزار و ۱۸ تومان بوده که متوسط مالیات پرداختی مشاغل با تکمیل فرم تبصره ماده ۱۰۰، به میزان دو میلیون و ۶۱۸ هزار و ۲۹ تومان بوده است. 

  علاوه براین، براساس فرم‌های تبصره ماده ۱۰۰ دریافتی میزان مالیات پرداختی در محدوده‌های زیر قرار دارد که طبق آن،  بیش از ۱.۵ میلیون نفر از صاحبان مشاغل از پرداخت مالیات معاف شده‌اند. 

  بیشتر بخوانید: فرار از پرداخت مالیات با شگرد «بزن به کارت» غیر ممکن است

  همچنین، بیش از ۸۰۰ هزار نفر از مشاغل مالیاتی بین صفر تا ۵ میلیون تومان و بیش از ۲۴۰ هزار نفر از آن‌ها نیز مالیاتی بین ۵ تا ۱۰ میلیون تومان پرداخت کرده‌اند.

  از سوی دیگر، ۱۹۰ هزار و ۱۳۶ نفر از مشاغل بین ۱۰ تا ۲۰ میلیون تومان مالیات پرداختند و ۲۳ هزار و ۸۶۴ نفر از آن‌ها نیز بین ۲۰ تا ۳۰ میلیون تومان مالیات پرداخت کرده‌اند. 

  تا این زمان، پرداخت مالیات ۲۹ هزار و ۲۱۳ نفر از مشاغل نیز بالای ۳۰ میلیون تومان بوده است. 

  پرداخت مالیات

  مطلب قبلیسپردن مدیریت اکانت به افراد مشهور و تاثیرگذاری بر مخاطب هدف
  مطلب بعدیتولید میلیاردی زباله های بسته بندی پلاستیکی در 1 سال انگلیس

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  10 − نه =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.