رفع حصر از دلارهای ایران

  0
  66
  روابط تجاری

  کره جنوبی می‌خواهد ثابت کند بر عهد خود برای آزادسازی دلارهای ایران وفادار می‌ماند.

  به گزارش  چاپ و نشر آنلاین به نقل از  روزنامه همشهری: کره‌جنوبی در گام نخست برای شکسته شدن بن‌بست ایجادشده، قرار است به‌زودی یک میلیارد دلار از دارایی‌های ارزی ایران را نزد بانک‌های آن کشور آزاد و به مقصد اعلام شده از سوی  ایران منتقل کند. آزادسازی این یک میلیارد دلار برای نشان دادن حسن نیت مقامات کره‌جنوبی است. آنها می‌خواهند ثابت کنند بر عهد خود برای آزادسازی دلارهای حبس‌شده ایران وفادار می‌مانند.

  دلارهای ایران

  همزمان سفیر ژاپن هم راهی ساختمان لاجوردی بانک مرکزی شده است. گفته می‌شود او تلاش می‌کند ارتباط بین بانک مرکزی ایران و ژاپن را  برای پیشبرد بهتر امور و حل مسائل بانکی تقویت کند. آقای سفیر گفته ژاپن آماده است منابع ارزی ایران  و دلارهای ایران در بانک‌های این کشور را برای خرید واکسن کرونا آزاد کند. 

  به‌نظر می‌رسد در ۳‌ماه آینده ترافیک گفت‌وگوها و مذاکرات اولیه برای گشایش احتمالی، هم در روابط بانکی و هم تجارت بر سر نفت ایران، بیشتر شود و کشورهای مختلف نخستین پیام‌ها را از کانال سفیرانشان در تهران می‌فرستند.

  بیشتر بخوانید:

  ماجرای حداقل دستمزد برای کارمندان

  برداشت بی قید و شرط تحریم ها توسط آمریکا

  جریمه هزاران خودرو در طرح محدودیت تردد

  چند و چون سهمیه بنزین نوروزی

   

  دلارهای ایران

  پیش از این هم مقامات هند گام‌های اولیه و مذاکره برای خرید نفت ایران را برداشته بودند. برای تهران اما مهم این است که نخست موانع بانکی برداشته شود تا نقل و انتقال ارز و دسترسی به دلارهای ایران تسهیل شود. همزمان برخی خبرها حکایت از آن دارد که شاید مقامات آمریکایی هم با درخواست ایران برای گرفتن کمک فوری ۵ میلیارد دلاری از صندوق بین‌المللی پول موافقت کنند.

  مطلب قبلیصنعت بسته بندی مورد توجه نمایشگاه مجازی کتاب
  مطلب بعدیچگونگی فعالیت استارت آپ ها در فضای مجازی

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  پنج × 5 =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.