صنعت چاپ استان کرمان نیازمند برنامه ریزی صحیح

  0
  18
  استان کرمان

   کارهای چاپی خود استان کرمان در داخل کرمان انجام نشده و به شهرهای اطراف فرستاده می‌شوند و این مشکلی است که تنها دولت می‌تواند با قانون‌گذاری نقش مؤثری برای رفع آن ایفا کند.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین، اکبر رنگ‌آبادی مدیر چاپخانه رنگارنگ است، وی که سال‌ها در رسته چاپ سیلک در استان کرمان فعالیت دارد، درباره وضعیت صنعت چاپ این استان به خبرنگار چاپ و نشر گفت: متأسفانه در حال حاضر صنعت چاپ در این استان نسبت به شهرهای دیگر پیشرفت و رشد کمتری داشته است. ازلحاظ ماشین‌آلات و دستگاه‌های چاپی نیز این استان نسبت به شهرهای تهران، اصفهان و شیراز در رده‌های پایین‌تری قرار دارد.

  وی یکی از مهم‌ترین مشکلات صنعت چاپ استان کرمان را وجود مراکز چاپ و تکثیری دانست که در استان کرمان فعالیت می‌کنند.

  رنگ‌آبادی یکی دیگر از مشکلات این حوزه در کرمان را بیرون رفتن کارهای چاپی از استان عنوان کرد و بیان داشت: کارهای چاپی خود استان کرمان در داخل کرمان انجام نشده و به شهرهای اطراف فرستاده می‌شوند و این مشکلی است که تنها دولت می‌تواند با قانون‌گذاری نقش مؤثری برای رفع آن ایفا کند؛ یعنی به ادارات دولتی ابلاغ کند که کارهای چاپی خودشان را تنها به چاپخانه‌های استان کرمان واگذار کنند. این ازجمله کارهای مؤثری است که دولت می‌تواند برای کمک و حمایت از صنعت چاپ استان کرمان به انجام برساند.

  مدیر چاپ لاله اظهار داشت: یکی از کارهای غلطی که دولت ببه منظور حمایت از صنعت چاپ انجام داد تخصیص وام به این حوزه بود؛ او با این کار نه‌تنها کمکی به بخش تولید صنعت چاپ نکرد بلکه با برنامه‌ریزی‌های ناصحیح بانک‌ها، بسیاری از چاپخانه‌های این منطقه مجبور شدند تا کار چاپ را کنار بگذارند؛ چراکه قادر به بازپرداخت سنگین وام‌های بانکی با نرخ بهره بسیار بالا نشدند.

  این موضوع مطلبی است که دولت باید به آن توجه داشته باشد و اگر قرار است وامی نیز به چاپخانه‌ها اختصاص پیدا کند، باید با ملاحظات خاصی انجام شود.

  بیشتر بخوانید:

  مشکلات صنعت چاپ در دوره کرونا

  بازار صحافان در رکود و کاهش سفارشات

  علل رکود کاری واحدهای لیتوگرافی

  بالا بردن قدرت چانه زنی صنف چاپ با جانمایی…

  واکسن کرونا برای اعضای اتحادیه صادرکنندگان چاپ 

  ثبات قیمت‌های مواد اولیه بزرگترین نیاز صنعت چاپ

  خانواده صنعت چاپ در اولویت واکسیناسیون کرونا

  رفع ممنوعیت فروش ماشین های قدیمی و دست دوم چاپ

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  پنج × پنج =